Segítségkérés MIG termékekről általában

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Segítségkérés MIG termékekről általában

Témanyitás by Vendég on Szer. Szept. 03 2014, 19:26

Szervusz/szervusztok!

(Szeretném előre bocsátani, csak ismerkedem ezen termékek természetével, de látva a sokak munkáját velük, nyilván nem az anyaggal van a gond! Very Happy )

Nem régiben vásároltam egy szett MIG terméket, Air Weathering Set 10 - Metallic Airplanes & Jets szettet. Ezt mint tudjátok kifejezetten metál fényű (pl.Li-2, vagy némely P51) tehát leginkább -polírozott- alu. jellegű gépekhez kínálnak. Én a Li-2-nek szánt Dc-3-on a Humbrol 27002 számú "Metal Cote" festékét használtam alapnak.

Próbáltam felfedezni hogyan is működik, (bár a kapott termék ismertető jól magyarázza)
Felráztam alaposan, és nyitás.
Felvittem az anyagot ami elképesztően jól terül ezzel nem volt gond. Az ecset amit használtam 5/0 Marabu forte (kifejezetten szintetikus festékekhez készítik)
Vártam, ahogy az ismertető is ajánlja. Először kb. 1 percet, törlés (merőlegesen a panelra) így tökéletesen sikerült eltávolítanom az anyagot szinte mindenhonnan.
Második próbálkozásnál vártam ahogy írja az ismertető 10 percet. No ekkorra meg feloldotta a kb. egy hónapos festést a termék. Amire azért nem számítottam. Sőt a saját matrica feliratát is! (A kissé piszkolódott kupakról letöröltem a szennyeződést a szöveggel együtt.  Shocked   )

Kérdésem ennek tükrében a következő lenne:
Ha ezekkel a termékekkel szeretném szebbé tenni a munkáimat, akkor át kell állnom az alapok festéséhez vízbázisú festékekre?
És ha igen, akkor mindegy, hogy az MIG, Italery, vagy más gyártó terméke?

Tudtok-e tapasztalatokkal segíteni a MIG, AK, Italery festékekkel kapcsolatban. Az érdekelne elsősorban, hogy mennyire fednek, takarnak jól?
Kell-e a vízbázisúak alá külön alapozó? Alkoholon kívül valamilyen zsírtalanító?

Elnézést, ha sok és balga a kérdés, de még nem dolgoztam vízbázisú festékekkel soha. Wink 

Köszönöm a válaszokat!

Vendég
Vendég

Vissza az elejére Go down

Re: Segítségkérés MIG termékekről általában

Témanyitás by HADvezér on Csüt. Szept. 04 2014, 09:12

Kedves Gábor, üdvözöllek a HADmodels fórumon! cheers

A MIG, AK, MIG-Ammo termékek kitalálója ugyan az a személy, csak a gyártás során kivált és változtatta a cégneveit - igaz a régi cégek tovább vitték a termékeit, így megmaradtak az eredeti nevek is... Ennyit csak a "különböző" termékek kis történeti betekintéséről.
[You must be registered and logged in to see this image.]

A festést minden esetben vízbázisú - acryl festékekkel kell elvégezni, mert a weatheiring szettek olajos bázisúak. Tehát, ha olajos a festék  is, akkor ezek egymást oldják. A matrica is ezért jött le...
A legjobb acryl festékek a Gunze, Tamiya termékei
Kiváló fedéssel, gyors száradási idővel, kb 5-10 perc és már kézzel is fogható ( bár figyelni kell az állagát, ha ilyen gyorsan akarunk hozzáérni - én jártam már úgy, hogy kicsit tovább száradt meg teljesen ( kb 15 perc...)

Szóval az alaptézisünk, hogy vízbázisú festéssel kezdjük a munkát. Én nem szoktam alapozni, de ha nagyon szeretnél, akkor matt szürkét javaslok. Esetleg az Alcad matt szürke alapozója is jó , bár nagyon büdös és drága (maszkban érdemes csak hozzákeszdeni). Az alapozás inkább csak a csiszolási hibákat hivatott mutatni, illetve a festéshez ad némi alapréteget - jobban tapadhatnak a festék pigmentek is a felületere. Én egyből a festéssel szoktam kezdeni, nekem bevált.
Bp-en a Kék Kobrában lehet venni Gunze festékeket, Tamiya festékeket pedig az automakett.hu-n tudod megrendelni. Ott vannak flakonos fastékek is, amik jók, ha nincs szórópisztolyod.

- én a Vallejot nem szeretem fújni (Airbrush változat), csak az ecsetes változatát, de csak figura festéshez! , de sokan használják (sima vízzel kell hígítani - nekem nem jött be).

. Tehát a felfestés  és száradás után vízbázisú fényes lakkal fújjuk meg az egész makettet.

Remélem van festékszóró pisztolyod, mert a nélkül az acryl festékek nem nagyon működnek, mivel a pigmentációjuk és a hígítási arányuk nem az ecsetes munkához van beállítva. Kisebb alkatrészeket szoktam ecsetelni is, de a nagy felületekre nem ajánlom. Ha nincs szórópisztolyod, akkor esetleg többszöri átfestést javaslok. Hosszútávon viszont érdemes minőségi festékszóró vásárlárolni: Evolution 36000.- Ft-tól megvehető. A kis és közép kategóriás készülékeket igen hamar cserélni szokták, bár istenitik is őket - főleg, akik nem akarnak áldozni egy egyszeri nagyobb kiadásra... Szóval én nem javaslom.A festékszórás kompresszort igényel, én a hűtőgépkompresszorra esküszöm, de azt csináltatni kell.

Visszatérve a festés-koszoláshoz: Az ezüst festése a legnehezebb a makettezésben, mivel minden apró csiszolási hiba látszik majd a végeredményen. A legjobb festék a Gunze Metalic szériája, egyből fed és kb 2 perc alatt szárad. Az Alcad festékeknek kell egy fekete alap és csak festékszóróval működik ( általában a saját alapozója a legjobb) nekem nem jött be alapfestéknek, mert pont az átmosás után feljött nekem is. Hiába kezeltem acryl lakkal, kimarta. Alcadot csak árnyalatoknak használok a már felfestett Gunze Super metalic színre fújva.

Szóval a Humbrol, Italeri metál festékeit sem javaslom.

Zsíroldót nem használok, de az alkohol és az denaturált szesz a legjobb e feladatra.

Remélem tudtam segíteni . Amennyiben van még kérdésed, vagy gyakorlati segítségre van szükséged, írjál, segítek.  Most készül nekem is egy kompresszor azaz felújíttatom a sajátom, abben is tudok segíteni. Pisztoly vásárlásban is természetesen.

üdvözlettel: HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos

Hozzászólások száma : 2335
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 48

http://www.hadmodels.com

Témanyitás by Vendég on Csüt. Szept. 04 2014, 19:25

Szervusz Ferenc!

Köszönöm a szívélyes fogadtatást! Nem különben széles látókörű válaszaidat! Very Happy

Airbrush vonalon mostanság kezdtem el összeszedegetni a kellékeket, eszközöket. Illetve magam készítettem hozzá egy "3D-s" fényező állványt, illetve egy "fényező kabint", amely még béta verziós ugyan, mert még egy elszívót szeretnék bele applikálni. Szívesen megmutatom őket ha érdekel, csak nem tudom hogy hol tegyem ezt. Itt jó, vagy nyissak neki egy új témát itt az egyebek menüpont alatt?

A felszerelésem nekem is - mint gondolom sokaknak - egy olcsóbb légecsettel kezdődött. Én egy Adler Ad-320 ecsetet vettem. Persze nem nagy szám, de gondoltam ahhoz, hogy kipróbáljam menne-e talán elég lehet.
A kompresszorom meg hááát, szégyenletes módon nagyon lassan, de készül. Magam is a hűtőgép kompresszort preferálom, mert egy munkahelyemen, ahol RC repülőgépeket készítettünk azt használtuk, igaz vákuum gépként, de nagyon jól bírták (évekig!!) és csendesek is!

Ami biztos, hogy a kompresszorhoz a tartály, nyomáskapcsoló, víz-olaj leválasztó, nyomásszabályzó, lefújószelep megvan. A hűtőkompresszor folyamatban van. És már csak az összeállítást, rendszertömítést kellene elvégezni.

Igazából nem készítettem még soha ilyet. Ötletekkel tele vagyok, gondoltam beépítem az egészet egy számítógépházba, hogy legyen valami formája. De annyira szűz föld ez számomra, hogy tényleg csak pislogok. Shocked
Így szívesen venném fentebb írt segítségedet az építésben. Ha elkészül az egy nagyon nagy lépés lesz számomra! bounce 

Köszönöm!

Üdvözlettel, Gábor

Vendég
Vendég

Témanyitás by HADvezér on Pént. Szept. 05 2014, 12:49

Gábor, én nem  építek kompresszort. Elvittem én is egy makettező társamhoz, aki prófi módon összerakja. Neked is ezt javaslom. Beszélek vele, és megadom majd neked az elérhetőségét. Nyithatsz külön témát a kompresszorról, ha gondolod, csak legyen benne tartalom is. Ha mondjuk írsz róla, hogy miért és miként fogsz vele dolgozni.

üdv: Feri
HADvezér

Témanyitás by Vendég on Szomb. Szept. 06 2014, 18:44

Köszönöm szépen! Nagy örömmel elfogadom a segítséget kompresszor ügyben!

És ha már lesz némi gyakorlati tapasztalatom és úgy látom, hogy valóban hasznosak a gyártmányaim, megírom.

Üdvözlettel, Gábor

Vendég
Vendég

Témanyitás by HADvezér on Kedd. Dec. 23 2014, 11:50

Szia Gábor, hogy áll a kompresszorod? Az enyém készen van már és nagyon jól működik, ha kell segítség szóljál, megoldjuk,
HADvezér

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content