Weiss Manfréd WM-16 Budapest 9 (Kora 1/72)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Weiss Manfréd WM-16 Budapest 9 (Kora 1/72)

Témanyitás by ecsetes on Hétf. Május 02 2016, 14:21

Szerintem egy ritkaság következik. Műgyanta elemek, magyar matricával. A képek készítésekor már több alkatrészt lefaragtam a tömbről, illetve a kabint már részben összeraktam.

ecsetes
HAD Vezérkari Tag
HAD Vezérkari Tag

Hozzászólások száma : 1630
Csatlakozás dátuma : 2014. Oct. 17.

Vissza az elejére Go down

Re: Weiss Manfréd WM-16 Budapest 9 (Kora 1/72)

Témanyitás by bbalázs on Hétf. Május 02 2016, 14:36

coowell
Imi, ez tényleg kuriózum gép. Azt lehet tudni,h miért szerepel a WM-21 felirat a műszerfal matricákon. Megegyezett a két gép műszerezettsége?

bbalázs
Ilyeneket nem lehet tudni Krisztián, ennyi idő távlatából.
Lehet hogy maradt fent erről a témáról anyag, de arra akkor nagyon gondosan ügyelnek.
Jó eséllyel az ehhez a maketthez adott műszerfal csak egy kitaláció.

Ettől függetlenül köszi hogy bemutattad nekünk ezt a ritkaságot Imi!
Annyit azért rögtön megállapítottam, hogy nem egy kategóriás a Leventével... Smile
Eredetiek a felületek, vagy már kezelésbe vetted őket?
A festési utasítást azért óvatosan kezeld! Smile

ecsetes
Sajnos a műszerfalról nincs semmi infóm, nem tudom volt-e különbség a két típusé közt.

A felületekhez nem nyúltam (elég szépek) csak ott, ahol leválasztottam a darabokat a "mázsányi" műgyanta talpról. A felső szárnyon találtam 1-2 pici lyukat, de azokat majd simán ki lehet tömíteni. A szárnytartó dúcokkal lehet majd probléma, némelyik girbe-gurba, illetve az egyik futószár is az. 
Az összeállítási útmutató meglehetősen nagyvonalú... A jobb alsó sarokban lévő kis ábra a törzs metszete, de hogy a kis pillempattyok mik, és hová-hogyan kerülnek majd... Arról halvány rózsaszín gőzöm sincs jelenleg. 
A törzsfalon belül végig párhuzamos bordák futottak, de képtelenség volt úgy betenni a műszerfallal felszerelt belső kialakítást, ezért azokat le kellett marnom onnan. Így is csak vazelinnel lehet bevarázsolni...

A Leventénél határozottan jobb (van annál rosszabb?)! 
A festése előtt feltétlen vitára bocsájtom majd a kérdést, addig is egy kép. 

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 2737
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 42

Vissza az elejére Go down

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics