Kamov Ka-26 (Amodel 1/72)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Kamov Ka-26 (Amodel 1/72)

Témanyitás by bbalázs on Hétf. Máj. 02 2016, 18:07

No, akkor folytassuk a makettező riogatást!
Jöjjön az Amodel páncélozott Kamovja...
Nagy nehézségek és kitartás után jutottam hozzá a készlethez.
Tudtam hogy mire számíthatok, így nem ért meglepetés, de azért még így is kikerekedtek a szemeim néha néhány megoldás láttán...

Az összeállítási útmutatóból csak pár oldalt fotóztam le:

Ami a magyar jelzéseket illeti, elég sok gép repült nálunk, de sikerült olyan lajstromot adni hozzá az ukrán kollégáknak, amilyen nem volt...
Arról nem is szólva, hogy méretét tekintve egy 48-asra volna inkább jó!

Az első magyarázatot a feljebb említett páncélozott jelzőre, az átlátszó alkatrészes keretek adják.
Abszolút golyó és szúnyog álló a szélvédő! 

Jöjjön a többi keret!
Az útmutatóban az alkatrész számozásnál bizony arányos a kép.
Itt inkább a kereteken van a hangsúly, nem annyira az alkatrészeken!
A kabin két része ne tévesszen meg senkit! Azt én faragtam ki kíváncsiságból a sorjából..

Az utaskabint is elkezdtem kibontani az ANYAGBÓL.
Tisztán látszik, hogy az utasok teljesen biztonságban érezhették benne magukat.
Nincs az a fegyver, ami ezt átlőtte!
Egy esetleges katasztrófát is simán túl lehet benne élni! Mondanom sem kell, hogy a hátuljára természetesen páncélüveg jár! 

Egy apró beszívódás az utaskabin alján:

A pilótafülke hátfala némi faragás után:

Jöjjenek az apróságok:

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!

bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 2058
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 41

Vissza az elejére Go down

Re: Kamov Ka-26 (Amodel 1/72)

Témanyitás by bbalázs on Hétf. Máj. 02 2016, 18:20

cpt767
Egy másik Ka-26
ami ugyanaz

Sajnos csak most van időm reagálni Balázs Ka-26 dobozbontására.Úgy emlékszem,hogy minden probléma nélkül a Hannants-tól rendelték ajándékba ezért nem biztos az eredete.(most nincs náluk) Az olvasását követően azonnal elővettem a dobozt,mert nem igy emlékeztem és nagyon elszörnyedtem a képek láttán.A dobozt látva egy kicsit megnyugodtam,mert már a dobozkép is más volt.Valamit változtathattak a gyártáson, más szinü a müanyag és szerintem nagyságrendekkel jobb a készlet.Persze a páncélüveg megmaradt a beszívódás is és mégis valahogy jobban néz ki a dolog.Remélem Feri is ilyen dobozból fog dolgozni.

HADvezér
Jajj ne is lássam, itt van egy nálam is, magyar permetező lesz belőle, csak bírjam idegekkel. 

bbalázs
Laci!
Ez ugyanaz a készlet, csak más a dobozgrafika, a műanyag színe és talán valamivel kevesebb a sorja.
Még a készlet száma (7240) is ugyanaz...

Feri!
Néhány részletfotó a permetezőhöz:

http://aircraftwalkaround.hobbyvista.com/kamov26/kamov26.htm

cpt767

A multkor rosszul mondtam,ha nem épited fel a szürő szeparátort a gép orrára nem kell a két "bomba" a vizszintes vezérsík alá.
Ezen a képen jól látszik a két piros "bomba"

Még egy érdekesség: a korai civil gépeken a függőleges külső felén volt egy kis vizszintes vezérsík. Ez teljesen feleslegesnek bizonyult és ha jól tudom a 6.géptől már nem volt.

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!

bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 2058
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 41

Vissza az elejére Go down

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére