Junkers Ju-188 A/E (Italeri 1/72)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Junkers Ju-188 A/E (Italeri 1/72)

Témanyitás by bbalázs on Hétf. Máj. 02 2016, 18:36

Akkor jöjjön a nálam egy esztendővel idősebb Junkers Ju-188 készlet, az Italaerei kiadásában!
Annyit mindenesetre érdemes tudni, hogy én az Italeri készleteivel ismertem és szerettem meg a makettezést, így - a hibái ellenére is - elfogult vagyok az olasz gyártóval szemben!

A doboz grafika nagyon elegáns:

Az összeállítási útmutató egyszerű, érthető:

A matricát azért eléggé megviselte az elmúlt 40 év!
Nem merném már vízbe áztatni.
Érdekes, hogy abban az időben nyugodtan fel lehetett rakni az ívre a horogkeresztet.
Akkor sem ártott senkinek, és ma sem tenné, ha nem lenne ennyire túldimenzionálva...

A makett magán viseli a kor jellegzetességeit. Puritán belső terek, és pozitív panelvonalak.
Ettől függetlenül szép gép építhető belőle:

A matrica mellett az átlátszó alkatrészek sínylették meg jobban az elmúlt évtizedek viszontagságait.
Vannak amik lepotyogtak a keretről, és egy kicsit meg vannak karcolódva.

Makettező pályafutásom hajnalán egyszer már megépítettem a készletet.
Az egy újra dobozolt verzió volt.

A hozzászólást bbalázs összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Máj. 04 2016, 07:36-kor.

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!

bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 2149
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 41

Vissza az elejére Go down

Re: Junkers Ju-188 A/E (Italeri 1/72)

Témanyitás by bbalázs on Hétf. Máj. 02 2016, 18:42

bbalázs
A Ju-188-as már jóval ellentmondásosabb. Arról tényleg szinte semmi konkrétumot nem tudni, már ami a magyar használatát illeti. Fotó meg főleg nincs!
Egyetlenegy német nyelvű iratot találtak a típus magyar vonatkozásával kapcsolatban a kutatók, ami 4 db repülőgép és 3 tartalék motor átadásáról szól.

Node a 188-as!
Valami valóságalapja tutira lehet, ha ennyi különböző helyen emlegetik.
Altípusként mondjuk minden forrás mást állít, és ugye van 43-as és 45-ös átvételi dátum is!
Sőt! A MKH fegyverzete könyv egyenesen azt állítja, hogy 43 nyarán Afrikába szánt gépeket kaptunk, ami akár segítség is lehet a festésnél!
Az általam felrakott dokumentumon meg széria számok is vannak!
Abban mondjuk Bandynak igaza van, hogy ezek a masinák már lehet hogy nem is kaptak magyar jelzéseket. (Már ha egyáltalán át vettük őket...)
Szóval szerintem valami biztos volt, csak nincs sok konkrétum és sajnos nincs fotó...

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!

bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 2149
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 41

Vissza az elejére Go down

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére