Amodel Bf 109 Friedrich

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Amodel Bf 109 Friedrich

Témanyitás by gruby74 on Kedd Aug. 02 2016, 11:01

Sziasztok!
Elöljáróban annyit, hogy a két doboz egy kivételével ugyanazokat a kereteket tartalmazza. Ez tipikusan annak az elképzelésnek az eredménye, hogy egyszerre legyártanak mindent, majd különböző dobozolásban adják ki. Ez jól hangzik, amennyiben alaposan dokumentálva van, hogy melyik alkatrész szükséges, és melyik nem az adott altípushoz. A két dobozban, annak ellenére, hogy mindkettő témája az F (Friedrich) változat (annak különböző alváltozatai), megtalálhatjuk a G (Gustav) változat alkatrészeit is. Csak aztán "experte" legyen a talpán, aki el tud igazodni. Őrület  jocolor

Aki még nem ismeri az Amodel makettjeit: sok sorja, alkalmanként alkar-vastagságú öntési csonkok, de előfordult már az alkatrész deformálódása is. A pozitívum viszont az, hogy nagyon részletgazdag, és egy kis ráfordítással komoly dolgokat is ki lehet hozni belőle.

Először az összeállítási útmutatókat teszem fel. Ha csak ezt látjátok, rohannátok az első boltba felvásárolni a készleteket. Elméletben tökéletes  Laughing 

A közös részek:

Az F-4 doboz tartalma. A legfontosabb ugyebár a magyar gép, Heppes Aladár V0+39-ese, de a zsákmánygépek is érdekesek.

Az F-4/F-6 doboz tartalma. Itt van egy plusz keret (?), amin például a négyzáras törzs alatti bombatartó és a fényképezőgép található.

A folytatásban jön a valóság, a műanyag...
gruby74
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Hozzászólások száma : 414
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 17.
Kor : 43

Vissza az elejére Go down

Re: Amodel Bf 109 Friedrich

Témanyitás by gruby74 on Kedd Aug. 02 2016, 18:48

Na, szóval jöjjön a műanyag. Bocs a képek minőségéért, az adott körülmények között ennyit tudtam kihozni. De a lényeg remélem látható. 
Először a keretek. 

gruby74
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by gruby74 on Kedd Aug. 02 2016, 19:01

Egy-két közelebbi részlet.

Ebből már látszik, hogy az összeállítási rajzon oly szép bontott motortéren azért lesz még mit dolgozni. De alapnak jó!!!

És adják a légcsavarkúpon keresztül tüzelő motorgéppuskát/gépágyút is! Nem fog látszani semmi belőle, de te tudod, hogy ott van!  Very Happy A motor feletti géppuskák kidolgozása egész jó. Egy jó festéssel, szárazecseteléssel látványos megoldás érhető el. Bár ha valaki esetleg fel szeretné fúrni...

Kapunk külső páncélüveget, de még REVI célzóberendezést is (ahhoz hasonlót):

A főfutószár aknájában a jellegzetes áttörések (imitálva ugyan, de legalább) jelen vannak.

Kerék, fejpáncél, műszerfal, felderítő kamera...

gruby74
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by gruby74 on Kedd Aug. 02 2016, 19:06

Ahogy írtam, későbbi változatokat is terveztek, mert vannak erre utaló alkatrészek. Ilyen pl. a kétfajta légcsavar, háromfajta orrkúppal - na itt nehéz eligazodni, hogy melyik alváltozathoz melyik való.

Van kétfajta hűtőbeömlő is (egy öblösebb a későbbi változatokhoz).

gruby74
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by gruby74 on Kedd Aug. 02 2016, 19:08

Na, ebből ennyi. Ha már ennyire belejöttem, nemsokára felteszem a HobbyBoss, az Academy, a Zvezda, a Revell és az AZ Model 109-eseit is. Legyen összehasonlítási alap. Remélem lesz időm, és nem kell sokat várni.
gruby74
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by coowell on Kedd Aug. 02 2016, 21:15

Köszi,h hoztad ezeket a készleteket. Nekem ismeretlen az Amodel gyártó.
Képek alapján valóban elég sorjásnak,de részlet gazdagnak tűnnek.
Állítólag a makettezők türelmesek..... Very Happy
coowell
HAD Vezérkari Tag
HAD Vezérkari Tag

Hozzászólások száma : 913
Csatlakozás dátuma : 2015. Jan. 17.

Témanyitás by bbalázs on Kedd Aug. 02 2016, 21:23

Köszi a képeket!
Amodelhez képest nem is olyan rossz ez a makett!
Ha körülnézel az általam felrakott Amodel dobozbontások közt, akkor láthatsz igazi szörnyetegeket! Very Happy
Ha jól látom abba a hibába azért belefutottak, hogy későbbi F verzióként adják a készleteket, de a farok részen ott vannak a merevítők, amik a korai F széria ismérvei!
Mondjuk ezek eltüntetése tényleg nem okozhat gondot senkinek, ha tudja hogy az nem oda való!

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 2587
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 42

Témanyitás by ecsetes on Szer. Aug. 03 2016, 00:15

Nem tudtál megtéríteni, továbbra is megtagadom az Amodellt mint makettgyártót! Laughing

A rajz tényleg jó (bár van pontatlanság a mi gépünket illetően), az első pár kertet kép után is egész elfogadhatónak tűnt, de aztán jött a többi... Nem tudom, a részletesség szándékával nincs gond, de szerintem a kevesebb több lenne. Inkább a minőséggel törődjenek, legalábbis én nem áldoznék annyi energiát egy ilyen készlet megépítésére mint amennyire szükség lenne!

Aki viszont megcsinálja szépen a makettet, az tényleg elismerésre méltó!

Mikor kezded?
ecsetes
HAD Vezérkari Tag
HAD Vezérkari Tag

Hozzászólások száma : 1480
Csatlakozás dátuma : 2014. Oct. 17.

Témanyitás by HADvezér on Szer. Aug. 03 2016, 08:43

Gruby, Szuper képek - sajnos a gyártót ismerjük... Jó ötlet, hogy feltöltöd a többi manufaktúra termékét is - lehet majd látni a különbségeket!

Szegedi Ferenc "HADvezér"
www.hadmodels.com
HADvezér
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos

Hozzászólások száma : 2535
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 48

http://www.hadmodels.com

Témanyitás by gruby74 on Szer. Aug. 03 2016, 12:23

ecsetes írta:Nem tudtál megtéríteni, továbbra is megtagadom az Amodellt mint makettgyártót! Laughing
...de szerintem a kevesebb több lenne. Inkább a minőséggel törődjenek, legalábbis én nem áldoznék annyi energiát egy ilyen készlet megépítésére mint amennyire szükség lenne!
Mikor kezded?
Sziasztok!
Ecsetes! 
A megtérítés szándékának a halvány árnyéka sem volt bennem! Laughing Abszolút mértékben egyetértek veled Amodel ügyben. 
Nekem ezeken a messzereken kívül egy román cég (Parc Models) által újradobozolt, eredetileg Amodel IAR-80-ashoz volt szerencsém, de annak sem volt jobb a minősége. Pedig azt már össze is raktam. Elég sokat kellett ugyan szenvedni vele: melyik alkatrész melyik altípushoz tartozik, hogyan távolítsam el a karvastagságú öntési csonkot, honnan szerezzek be ipari mennyiségű tömítőanyagot... De a végén meghálálta a sok munkát, mert szép makettet lehetett kihozni belőle. Nyert is tavaly egy 3. helyezést Gyulafehérváron, úgy hogy elvileg kiállítási anyagként hagytam ott az ottani makettező barátainknál - van ilyen Laughing.

Mikor kezdem el? Az, hogy még el sem kezdtem őket (pedig az első már 6-7 éve megvan), az magáért beszél. Amikor beszereztem őket, akkor még abszolút hiánycikknek számítottak az olyan extrák, mint a törzs alatti négyzáras bombatartó, a felderítő kamera, a nyitott motortér, na meg vonzó volt, hogy más altípusokhoz tartozó alkatrészeket is be tudtam egyúttal szerezni. De pont az a lényeg, amit Ecsetes kolléga mond: a kevesebb több lenne, és inkább a jobb a minőség, mint a multifunkcionalitás.
De egyszer úgyis nekilátok!!!
gruby74
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by cserbal on Kedd Aug. 16 2016, 10:07

Sziasztok!

A pilóta torzó mellett látszik egy elem, ami a felderítő változat törzse alá való dudor (kameranyílással, olajfolyást elvezető peremmel.
Ezt eddig egy készletben sem láttam, csak külön feljavítószettben. 
Mondjuk az alakja kis jóindulattal jónak mondható.

Ennek csak azért örülök, mert a fórum egy másik bugyrában én pörgök a magyar G8-as-okon.

Üdv

Balázs
cserbal
HAD-i tudósító
HAD-i tudósító

Hozzászólások száma : 34
Csatlakozás dátuma : 2016. Jul. 20.
Kor : 36

Témanyitás by gruby74 on Pént. Aug. 19 2016, 19:52

Igen, az egyértelműen az, amit mondasz. Csak a felderítő változatot tartalmazó dobozban van. Van egy közelebbi kép is róla, ha megnézrd.
gruby74
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére