Hogyan tüntessük el a kabintetőkről az öntési csíkot ?

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Hogyan tüntessük el a kabintetőkről az öntési csíkot ?

Témanyitás by HADvezér on Kedd Nov. 25 2014, 09:35

Sokan nem tudják, hogy az átlátszó elemeket, mint pl. a kabintetőket is lehet csiszolni, polírozni. A leggyakoribb hiba ezen az alkatrészen, a sorja. Általában a kabintető tetején hosszában találjuk...

A megoldás igen egyszerű. Én egy 2000 -es finomságú csiszolópapírral szoktam lecsiszolni vizes állapotban, majd egy polírozó anyaggal (pl. Tamiya Compound, vagy egy egyszerű fehér fogkrém is jó erre a célra) miniplexbe fogatott - direkt polírozásra szolgáló - pamacs fejjel kis fordulaton szoktam polírozni. Teljesen eltüntethető a sorja, mintha nem is lett volna rajta.
A polírozást egy szemüveg tisztító kendővel, vagy egy puha zsebkendővel, de ha van kéznél egy Tamiya 8000 -es polírozó kendő (autó makettezők használják főleg), akkor azzal is elvégezhetjük. Aki még fényesebbet akar, az Future padlófényezőbe is márthatja a kabintetőt, majd másnapra fényleni fog, mint Salamon.... Nekem a Future mindig nyomot hagyott - ezért nem használom már, de sokan esküsznek rá. Valószínüleg én nem tudom használni... [You must be registered and logged in to see this image.]

Röviden ennyi [You must be registered and logged in to see this image.]
HADvezér
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos

Hozzászólások száma : 2460
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 48

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics