Mig-21 Pf 1:48 Academy

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Mig-21 Pf 1:48 Academy

Témanyitás by pikkasz84 on Szomb. Dec. 24 2016, 13:20

Sziasztok!
Van a gyűjteményemben egy 1:48-as Mig-21 Pf. Anno ezt a makettet még valamikor 2006-ban készítettem. Még a harmadik makettem volt, amit fújtam, Magyarnak szántam. A képen látszik hogy nagy volt az átszóródás.. és túl világos az eredetileg homok barna szín.. lakk még a fasorban sem, a matrica is hamar felvált róla.. Very Happy Very Happy  A kabin az FM Detail Set feljavított kabinja. (még a Replicából rendeltem, ez volt az első feljavító készlet, amit beépítettem.. Smile )
2 éve levettem a polcról, és újra festettem.. Very Happy  A kabinhoz nem nyúltam, az most is jónak mondható.. Kerestem a neten egy félreállított PF-et, Szovjetet, amit már nem igen használnak. A festését kísérlet képen nem makettfestékkel, hanem a Kaparol termékcsalád Weiss Aluminium festékével történt, Bárdi Laci ajánlásával. Jól felhígítva, két rétegben. Összhatásra jól néz ki, előnye: fogdosásra, maszkolásra nem sérül a festék. Azóta ezzel a makettel két helyezésem is lett, Tavaly Jászberényben egy HAD különdíj, valamint idén Zalaegerszegen egy helyezés repülő kategóriában.     

Ilyen volt: 

És ilyen lett:

pikkasz84
HADnagy
HADnagy

Hozzászólások száma : 103
Csatlakozás dátuma : 2016. Nov. 30.
Kor : 32

Vissza az elejére Go down

Re: Mig-21 Pf 1:48 Academy

Témanyitás by bbalázs on Szomb. Dec. 24 2016, 17:55

Szép! Smile

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!

bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 2149
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 41

Témanyitás by pikkasz84 on Szomb. Dec. 24 2016, 23:34

Köszönöm szépen! Igazság szerint a matricákat úgy ollóztam össze a fotók alapján.. és magával a festékkel is nagyon meg vagyok elégedve.. Ezzel a módszerrel újítottam fel egy KP Su-7-est is, szintén 48-as méretarányban..  Feltöltöm azt is nemsokára..  Smile

pikkasz84
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by HADvezér on Vas. Dec. 25 2016, 10:40

Ugye milyen jó  látni a  fejlődésünket! Nagyon szép ezüst gép lett, belőle! Én is ezüstre készítem majd egyszer - a PF-eket kamuflázzsal furcsa látni...

üdvözlettel: Szegedi Ferenc / HADvezér

www.hadmodels.com

HADvezér
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos

Hozzászólások száma : 2262
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 47

http://www.hadmodels.com

Témanyitás by pikkasz84 on Vas. Dec. 25 2016, 10:59

Köszönöm Feri! Smile  Így a két képet összehasonlítva.. ilyenkor döbben rá az ember hogy a fejlődés folytonos.. talán nem is akkor amikor a vitrinben szemlélődik..  hanem amikor egyszerre látja hogy milyen volt akkor.. és milyen most.. Amúgy szerintem is jobban áll a Pf-nek a ,,festetlen'' festés..  Smile

pikkasz84
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by HADvezér on Vas. Dec. 25 2016, 13:33

Ezért találtam ki ezt a topikot Smile

Várom a Su-7-es feltöltését, mivel nekem is van egy falújítandó - egy barátomtól kaptam készen - már szétszedtem...

Az említett ezüst festéket hol lehet beszerezni és mennyire macerás a festés vele? Száradási idő, mennyire erős szagú?  - csak mert amiket használok Alcad, AK, stb. rettenetesen erős szagú, büdös. Télen szinte nem is ajánlott vele dolgozni a szellőztetés miatt...

üdvözlettel: Szegedi Ferenc / HADvezér

www.hadmodels.com

HADvezér

Hozzászólások száma : 2262
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 47

http://www.hadmodels.com

Témanyitás by pikkasz84 on Vas. Dec. 25 2016, 18:28

Szia Feri! 
A festék a Caparol festék termékcsalád Capalak palettájában szerepel elvileg. Ennek van nagykereskedése is.. és elvileg tüzépeken is, és márkaboltokban is kapható. Nekem Bárdi Laci küldött egy nagyobb menyiséget.  Smile
A festék olaj bázisú. Én sima lakbenzinnel hígítottam, érzésre.. hígabbra. A száradási idő kb 24 óra. Eredeti funkciója: fém felületeken korróziógátlás, és elvileg talán hőálló is.. Szagra igazából a régi Humbrol Enamel festékekhez tudnám hasonlítani..  
Én kétszer fújtam át a maketteket, betartva a köztes száradási időt. Ezután jött a kellemes meglepetés: akárhogy is fogdossuk.. nem árt a felületnek.. Tesa szalagot is használok maszkolni, a Su-7 nél már kísérleteztem a szalaggal.. újat bontottam meg, és eredeti, erős tapadással ragasztottam a felületre.. nem szedte fel a festéket. Ezeken felül, tavaly előtt elvittem a felújított 21-est Szlovákiába, versenyre. Nagy örömömre Réti József 2 nappal később felhívott.. addig kereste kutatta a számomat, kíváncsi volt, hogy ki volt az a Debreceni fiatalember, aki azt a fémszínű 21-est készítette, mert neki  a makett nagyon visszaadta a festetlen fémszínű szovjet gépek összhatását.. Elkérte a receptet..  Very Happy Very Happy

pikkasz84
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére