Bf-110 G4 Italeri 1:72

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Bf-110 G4 Italeri 1:72

Témanyitás by pikkasz84 on Vas. Dec. 25 2016, 19:20

Sziasztok! 
Szintén egy felújított makett: az Italeri Bf-110 G4-ese. Eredetileg Bárdi Lacitól kaptam, de nekem nem tetszett, és neki álltam felújítani. 
A dobozban lévő makett szerintem inkább egy D verzióra hasonlít, mint egy G-re. Csak kiegészítés kép radarantennákat, és G-orr részt ad a doboz. (meg a lángrejtőket) Leszedtem a radarantennákat, ezeket újra pozicionáltam. Kicseréltem az orrban lévő gépágyúk csövét injekciós tűre. Kifúrtam a kabintető felső részén a két Schröge Musik gépágyú helyét, és ide is injekciós tűket tettem. Pótoltam még egy pár eredetileg hiányzó antennát. Az üzemanyag tartályokat a szárnyra az Italeri Me-210-es készletéből szedtem ki. Lecsiszoltam a kabintető keretét, és a G-szériára jellemző keretet a kamó felfestése után ecsettel imitáltam. A festését Gunze színrendszerben, RLM 76/74-el végeztem. A makettinfón, hírdetés útján találtam origi matricakészletet. Idén Marcaliban, Zalaegerszegen, és a Bolyain kapott egy helyezést. Emlékszem, zsűrizéskor, Zalaegerszegen, amikor elkezdték szakérteni ezt a makettet, megjegyezték a zsűri tagjai: Ez Italeri.. de még sem.. Smile   

Ilyen volt:

És ilyen lett:

pikkasz84
HADnagy
HADnagy

Hozzászólások száma : 109
Csatlakozás dátuma : 2016. Nov. 30.
Kor : 33

Vissza az elejére Go down

Re: Bf-110 G4 Italeri 1:72

Témanyitás by bbalázs on Hétf. Dec. 26 2016, 20:15

Ezek a pici és homályos képek sajnos nem igazán adják vissza, hogy milyen jól néz ki a gép!
Egerszegen volt hozzá szerencsém nekem is:

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 2527
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 42

Témanyitás by ecsetes on Hétf. Dec. 26 2016, 22:06

Igen-igen! Az ilyen fotókon már tényleg látszik hogy szép ez a gép!
ecsetes
HAD Vezérkari Tag
HAD Vezérkari Tag

Hozzászólások száma : 1402
Csatlakozás dátuma : 2014. Oct. 17.

Témanyitás by pikkasz84 on Hétf. Dec. 26 2016, 22:32

Very Happy Very Happy Very Happy
Köszönöm a segítséget Balázs! Ez tényleg jól jött! Smile Próbálnék jó képeket készíteni, de sajna úgy néz ki, anyum gépe  halálán van..  Sad A vaku is néha működik.. néha nem.. meg ha élesre is fókuszál, sajnos fix tartás mellett is sokszor homályosat fotóz néha.. jól megvilágított helyen..   

A makettről: igazából ilyenkor érzem át hogy menyire érdemes volt bíbelődni vele.. amikor látom hogy nektek is tetszik.. és ez jól esik! Köszönöm szépen!  Smile
pikkasz84
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by HADvezér on Kedd Dec. 27 2016, 17:29

Milyen érdekes, nekem az eredeti festés - amilyen volt, hátulról kimondottan tetszik, elölről meg nagyon nem.
Az újra festés az első képen nagyon szép a többi kép homályos és kicsi is, ezért nem is látszik jól. A nagy képen, amit Balázs tett fel, már jól látszik. Szép a "kukacozás", viszont a kabintető furcsa nekem kicsit. Lehet a terepminta (kukac) miatt tűnik egyenletlennek a széle.

A kormozást szerintem már máshogy csinálnád te is Smile 

Hajrá építsünk, ha kell újítsuk fel a makettjeinket, mivel ez is jó példa, hogy lehet még szebb is egy már késznek nyilvánított makettünk.

Szegedi Ferenc "HADvezér"
www.hadmodels.com
HADvezér
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos

Hozzászólások száma : 2532
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 48

http://www.hadmodels.com

Témanyitás by pikkasz84 on Szer. Dec. 28 2016, 11:17

Szia Feri! 
Köszönöm szépen! 
Igazából a kabintető keretét lecsiszoltam, mert az a korábbi verzióké, nem a G-s változatoké.. Nem tudtam úgy hagyni, és tudtam is hogy mindenki ki fogja szúrni..  Smile Smile
 és nekem is bántotta a szemem.. Ebből kifolyólag (más megoldás nem lévén) a kabintető rácsozatát ecsettel próbáltam visszafesteni, az 1:48-as Revell G4-esem alapján.. így már jobb.. nyilvánosan már merem mutatni, de még így sem tökéletes.. Very Happy De élőben hála istennek sokkal jobb..  Smile
Van még felújított makettem, teszek még fel majd, ha jobb minőségben tudok fotózni!  Smile
pikkasz84
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by HADvezér on Szer. Dec. 28 2016, 14:48

Várjuk Pisti a többit is!

A fényképen minden rosszabb, élőben nem lehet észre venni ezeket a kis hibákat- de ettől szép a makettezés: mindig jobbat és jobbat akarunk a következő építésnél.

Az a baj a régi makettekkel, hogy egy idő után rossz nézni őket... a többi egyre szebb munkáid közt és ösztönöz, hogy felújítsuk és amikor már teljesen szétkapod, jobbnak látja az ember, ha egy teljesen újat kezd el. Tudod hány ilyen makett ment a kukába nálam? .... Most is legalább 4-5 ilyen vár így a sorsára...vagy elkészül, vagy megveszem majd újonnan és ugyan úgy vár az új is sorára... Smile

www.hadmodels.com
HADvezér

Hozzászólások száma : 2532
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 48

http://www.hadmodels.com

Témanyitás by pikkasz84 on Szer. Dec. 28 2016, 17:31

Mindenképpen mutatok még Feri!  Smile

És az tényleg biztos, hogy ösztönzésnek jó a korábbi, hogy még jobb legyél!  
Feri! Azért, ha kukázandó maketted van, szólj kérlek!  Very Happy Az ilyeneket nagyon szeretem! Már sok kukaszökevény makettet újítottam fel úgy, hogy volt, amelyik versenyen is szerepelt..  Smile Illetve félhiányos, talált repcsit is hoztam már vissza az élők sorába..  Smile
Van erről is egy jó sztorim: A Mig-29-es is a kedvenc típusaim közzé tartozik. Anno egy jó barátom újította a makettező szobáját. Ha jól emlékszem, a kihúzott szekrény.. vagy asztal mögül előkerült egy 1:48-as Monogram Mig-29-es.. Hiányzott az orrfutóműve, antennái, le volt törve a kabinteteje, nem volt meg a törzsféklap.. hiányos volt a fegyverzet, kioldósínestől.. ecsetel volt festve. Nem volt a kedvence, anno ő is kapta még.. elkértem tőle, nekem adta. Vettem hozzá anno Part fotómaratást, Aires K-36-ost, Aires féklap készletet, Aires fegyverzet felfüggesztőket. Volt kimaradva Academy Mig-29 ből póttartály, + lemásoltam egy dobozban lévő Academy Mig-29 orrfutóművét, és az lett ráépítve. Át lett csiszolva, Testors Fulcrum színekkel lett fújva, és HAD Iraki Mig-29 Matricasor lett rárakva, HAD stencilekkel.. Életem egyik legkedvesebb építése volt! Smile Igaz, még nem volt befolyatva, megfakítgatva a festés.. szóval alapszinten lett elkészítve, de mai napig egy mutatós vitrinmakett.. Smile Smile
pikkasz84
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by pikkasz84 on Szer. Dec. 28 2016, 17:58

Most próbáltam kissé jobb képeket is készíteni erről a gépről. Ízelítőnek egy kép a szóban forgó Mig-ről, a többit meg feltöltöm a Kész makettek galériába..  Smile

pikkasz84
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by HADvezér on Csüt. Dec. 29 2016, 21:46

Tényleg megérte megmenteni Smile

www.hadmodels.com