Művészolaj festés.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Művészolaj festés.

Témanyitás by Bandy on Vas. Márc. 12 2017, 08:02

Én ugyan nem használom még de találtam egy jó videót a használatáról. [You must be registered and logged in to see this link.]

Üdv:Bandy [You must be registered and logged in to see this image.]
Bandy
HAD Vezérkari Tag
HAD Vezérkari Tag

Hozzászólások száma : 624
Csatlakozás dátuma : 2015. Apr. 08.
Kor : 41

Vissza az elejére Go down

Re: Művészolaj festés.

Témanyitás by bbalázs on Vas. Márc. 12 2017, 09:23

Hát ez nagyon érdekes!
Köszi, hogy megmutattad nekünk!

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 2737
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 42

Témanyitás by Bandy on Vas. Márc. 12 2017, 09:59

Szívesen.

Bandy
HAD Vezérkari Tag
HAD Vezérkari Tag

Témanyitás by gruby74 on Vas. Márc. 12 2017, 11:23

Köszi!
Nagyon látványos, és ecsettel ilyen átszóródást produkálni... izgalmas!
Nekem úgy tűnik, mintha "szárazecsetelve" festene, ettől lehet olyan vékony a festékréteg. De ezt enamel festékkel (ecsettel) nem nagyon lehet alkalmazni (az alapfesték felhordására), mert mindenfele látszanának az ecsetszőr-nyomok - ha hígítod, nem fed, ha nem hígítod nem tudod rendesen elteríteni... 
De ez... fenomenális! Az biztos, hogy kell tapasztalat hozzá. Ha lesz időm, kipróbálom.
gruby74
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Hozzászólások száma : 474
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 17.
Kor : 43

Témanyitás by gruby74 on Kedd Márc. 21 2017, 13:58

Sziasztok!

Na, egy első (és második) próbán túl vagyok. Hát nem eszik olyan forrón a kását! 
Fehér és fekete színű festéket vettem. Az első (lelombozó) élmény az volt, hogy tubusból kenve egyáltalán nem fedett olyan jól, mint a videón (ecsetnyomok látszanak, ha vékonyan kened nem fed mindenhol rendesen stb.), ráadásul mintha nem is száradna. 

Semmi baj, nekiálltam utánaolvasni a művészolaj dolgoknak, hogy kiderüljön, egyértelműen nem a türelmetlenek sportja ez. A lenolaj miatt (ezzel oldják a pigmenteket) nagyon lassú a száradás - évek múlva is még száradási fázisban van (ezzel buknak le pl. a hamisítók). 
Azt is írták, hogy mindenképpen kell valami hígító/oldószer, mert az segít a tapadásban (a pigmentek terülésében) plusz a száradásban is (szertől függően). Ebből kiindulva vettem egy "művész festőszer" nevű anyagot (keverék: van benne hígító /terpentin/ és különböző fedést, száradást elősegítő adalékok). Na, ezzel kipróbálva, már jobb lett az eredmény, de továbbra is látszottak az ecsetnyomok (pedig többféle módszert is próbáltam)

DE!!! Akkor eszembe jutott, hogy a videón van egy olyan fázis, amikor "elsepri" a festék felszínét egy ecsettel. Na, így már egész homogénné vált a felület, szinte teljesen eltűntek az ecsetnyomok (azért még gyakorolni kell!!). Enamel festékkel egy ilyen sepregetés tuti, hogy csak tovább rontotta volna a helyzetet, de itt működik. 

Ráadásul az is bejött, hogy szépen össze lehet dolgozni a két festék (fekete-fehér) határvonalát (itt is kell még gyakorlás, de elvben működik). 
Ugyancsak pozitívum a keverhetőség. A szürke majd' 50 árnyalatát Rolling Eyes ki tudtam keverni, amit aztán később olyan szépen össze tudtam dolgozni, hogy szinte egybefolyó átmenet lett világostól sötétebb szürkéig. Ez a rész nagyon izgalmas, de még gondolkoznom kell, hogy hogy tudom kihasználni. Mert az, hogy teljes maketteket ezzel fessek le, csak az összedolgozhatóság kedvéért, az egyelőre művészi túlzásnak tűnik számomra: 
1. nagyon erős szaga van a hígítónak - még másnap is tele volt a helyiség vele (bár van szagtalan terpentin)
2. borzasztóan lassan szárad  - másnap reggel egy ellenőrző tapicskolás egy rendes, de legalább szépen összedolgozott  Very Happy elkenődést eredményezett, mintha akkor festettem volna (bár erre is van megoldás: létezik száradásgyorsító lötty)
3. makettezésben használatos színeket csak keveréssel lehet előállítani (bár egy kis érzékkel megoldható - főleg, hogy NAGYON jól keverednek a színek).

Mindent egybevetve, biztosan fogom használni valamire, csak még sokat kell kísérletezgetni.
gruby74
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by bbalázs on Szer. Márc. 22 2017, 23:50

Köszi a kísérletet!
Érdekes módon már ajánlotta a módszert nekem is egy klubtárs, aki figurafestésben Mester!
Majd rákérdezek nála, hogy milyen rejtett trükköket ismer!

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Témanyitás by HADvezér on Pént. Ápr. 07 2017, 09:08

Találtam a Facebookon egy közzétételt, ami szerintem hasznos ehhez a témához is, mivel az olajos festékes bemosások visszatörléséhez is alkalmas!
Én még nem próbáltam, de mivel sokan használunk enamel festéket is, szerintem hasznos infó lehet. Olcsó és szagtalan White Spirit!

[You must be registered and logged in to see this link.]

Szegedi Ferenc "HADvezér"
[You must be registered and logged in to see this link.]
HADvezér
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos

Hozzászólások száma : 2563
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 48

http://www.hadmodels.com

Témanyitás by bbalázs on Pént. Ápr. 07 2017, 11:11

Kipróbálom, ha találok ilyet a környéken! Smile

BB

bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Témanyitás by gruby74 on Pént. Ápr. 07 2017, 13:52

Azért arra vigyázzatok, hogy attól, hogy szagtalan, még egészségre ártalmas ha belélegzed a gőzét/kipárolgását!
gruby74
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by Bandy on Pént. Ápr. 07 2017, 16:48

Befogom szerezni.

Bandy
HAD Vezérkari Tag
HAD Vezérkari Tag

Témanyitás by gruby74 on Csüt. Május 11 2017, 14:11

Egy kis adalékkal szolgálnék művészolaj témában. 
Tegnap már nem csak próbaképpen, hanem élesben is használtam: egy Hellcat fehér alsó részét festettem le vele. Azt hiszem, mindannyian tudjuk, hogy nagy felületeket fehérre festeni finoman szólva is kihívás. "Nálunk ecseteseknél" meg még inkább az, mert több rétegben felhordva (hogy rendesen fedjen) a végén már olyan vastag, hogy az apróbb részletek el is tűnhetnek. Nekem eddig szerencsém volt, mert "rátaláltam" a Testors/Model Master fehér alapozójára, ami olyan jól fedett, hogy néha egy réteg is elegendő volt (de már kevés van, és az is kezd bedögleni). Aztán próbálkoztam azzal, hogy egy réteg világosszürke alapozóra jött egy réteg fehér... egész jó eredménnyel.
Na, de nem ez a lényeg. Egy egyszerű, hobbiboltos fehér olajfestéket használtam (a pontos paramétereket otthon meg tudom nézni, ha kell valakinek, de most nem jut eszembe) a már említett egyrétegű szürke alapozóra. Hígítónak az Abteilung 502 száradásgyorsító hígítóját használtam az egyik szárnyra, és egy szintén művészellátóból beszerezhető (olcóbb) úgynevezett "művész festőszert" (erről írtam már egy korábbi hozzászólásban) a másikra. Mindkettőnél tapasztaltam, hogy valóban gyorsan "szárad", ráadásul mattul is a felület (olyan félfényes/selyemmatt lesz a vége). Mindkettő jól hígította, lazította a festéket, amitől az egy lapos ecsettel szépen terült (ritkán kellett kétszer rámenni egy részre). Most egy puhább ecsetet használtam (és jobban hígítottam), ezért az ecsetnyomok sem maradtak meg olyan látványosan, mint a fent leírt próbánál. A "szárad" szót azért tettem idézőjelbe, mert a felvitt festék szemre száraznak tűnik, a "ragacsosságát" is elveszti, de ha ujjal elkened, vagy ráfogsz, festékes marad az ujjad. Nekem sikerült, de érdekes módon annyira nem maradt nyoma a gépen, mintha egy még friss enamelbe nyúltam volna bele. És nem mellékesen, egy-két ecsetsimogatással gyorsan el is lehetett egyengetni a dolgot. 
Mindent egybevetve, elő fogom venni a félretett US Navy projektjeimet, mert így már nem olyan veszedelmes a fehér alsó rész festése.
gruby74
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by bbalázs on Csüt. Május 11 2017, 22:36

Érdeklődve kísérem a kísérletezést!
Fotók esetleg nincsenek?
(Véletlenül én is egy vadmacsekkal küzdök... Smile )

BB

bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Témanyitás by gruby74 on Pént. Május 12 2017, 22:51

Köszönöm. Majd alkalomadtán megpróbálok képeket is csinálni. Nálam két Hellcat is (egy Eduard és egy Academy-Italeri öszvér) várja, hogy egyszer befejezzem. Ha már ott a csoportos befejezés, lehet, hogy rá is szánom magam...
gruby74
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére