MiG-21 bis , Pápa 47. Harcászati Repülőezred ,Eduard 1:48

5 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: MiG-21 bis , Pápa 47. Harcászati Repülőezred ,Eduard 1:48

Témanyitás by HADvezér on Hétf. Aug. 07 2017, 20:35

CsRoland írta:Szia!

Feri jól döntött, hogy 32-ben nem szegecselt. Ebben a méretarányban már kirívóan feltűnő a szegecs formája és ehhez nem elegendő a síma szegecselő, ami egy lyukat üt a műanyagban, mert úgy tésztaszűrő hatása van.

32-ben már a beütött szegecs fejének kör formájának látszania kell, ehhez pedig speciális szerszámok kellenek, ahol egyesével!!! viszed fel a szegecseket.
Szóval ez a móka már nem is olyan nagyon mókás...erről Fülöp Sanyi tudna mesélni mekkora meló egy 32-es Messer felszegecselése.
Megítélésem szerint nem szabad mindent feláldozni a "mai trend" oltárán.

Teljesen egyetértek veled Roli!  Nekem is van az a bizonyos körprofilú szegecselő szerszám, de csak pár sort voltam képes egyszer vele megcsinálni pár éve egy hónaljlemezen, már nem is tudom melyik tipuson... Azóta pihen a fiókban Smile

Szegedi Ferenc "HADvezér"
www.hadmodels.com
HADvezér
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos

Hozzászólások száma : 2532
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 48

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Csehszkó on Hétf. Aug. 07 2017, 20:36

Mi volt a baj ?
Csehszkó
HADnagy
HADnagy

Hozzászólások száma : 123
Csatlakozás dátuma : 2016. May. 13.
Kor : 29

Témanyitás by Zépisti on Hétf. Aug. 07 2017, 20:46

Mi már csak ilyen konzervatív csávók vagyunk,igaz Roli? Very Happy
 Régen én is használtam a rotringos módszert,teljesen használható dolog...
Zépisti
HADnagy
HADnagy

Hozzászólások száma : 136
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 11.

Témanyitás by Csehszkó on Hétf. Aug. 07 2017, 20:52

Még valaki? Very Happy Very Happy Very Happy 
Amúgy ez nagyon érdekelne ezt ,hogy csináltad Roland...ha megszakadnék sem tudnék ilyen kopásokat....,hogy csinálod?
Ceruzával láttam hasonló módszert
Csehszkó
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by si.sanyi on Hétf. Aug. 07 2017, 21:16

Csehszkó írta:Szia!
Tudni kell kezelni a szegecselőt, 32-es méretben is kapható a rádli és nem lesz tésztaszűrő hatású, a szegecs pedig soha nem lesz ugyan olyan mint az eredeti....sem 48-ban sem 32-ben ,de optimálisan igyekszünk a szemnek térbe helyezni a makettet a "mai trend" dolgokkal....,de nem szeretnék ezzel vitatkozni , mindenkinek megvan a véleménye -tapasztalata a technikákról ,azt használ ami neki bejön , viszont azt is megjegyezném ,hogy a világ fejlődik....nem szabad leragadni a gőzgép korában sem. Legyünk nyitottak mindenre ,remélem  Roland jövőre Mosonon találkozunk és egy sör mellett megdumálhatjuk ezeket! Smile

Üdv!

Sokkal könnyebben félre lehet érteni valaki mondanivalóját ha nem ismerjük személyesen.
Szerintem Te most félreértetted Rolit, ő nem a szegecselés elleni vaskalapos egyén hanem a maximális élethűséget szem előtt tartó makettező (ezért szkeptikus ő is olyan dolgokkal amikor a német "páncélosszürke" színt kékkel modulálják mert az jól néz ki, de távol áll a valóságtól).

A mellékelt fotókon az első egy 1:32-es Messer szárny belseje, ide nyomtam az MDC szegecselővel (egyenként kell nyomni sablonnal) egy sort és mellé egy 48-as rádlizót használtam és befolyattam Tamya panel line blablablával (most nem ugrik be a neve teljesen :-D), itt még nem olyan látványos a különbség, csak ha ránagyítunk.
A másik fotón egy kiváló makettező (Bera Karesz) 1:32-es makettjének szegecselése van rádlizóval, Karesz azért használja mert tudja hogy nem élethű de ő iszonyatos sebességgel épít.
Itt már látványosabb a "tésztaszűrő" effektus, erre utalt Roli, a szögletes 'lyukakra".
Itt nagyon jó kis közösség van, szerintem mindenki segítő szándékkal ír, de mindenkinek van saját véleménye (ez nem is baj!)!

Fizetem az első kör sört!
Jó makettezést! :-D

si.sanyi
HAD-i tudósító
HAD-i tudósító

Hozzászólások száma : 34
Csatlakozás dátuma : 2016. Jul. 22.
Kor : 39

Témanyitás by Experte on Hétf. Aug. 07 2017, 21:39

Sziasztok!

Ezt néhányszor már kifejtettem, de most megismétlem:

A magam részéről '48-ban nem szegecselnék semmit. A műanyagba ütött lyuknak (rádlizó) nincs köze az eredetihez (így az élethűséghez sem) -számomra inkább illúzióromboló.

32-ben már lehet létjogosultsága a szegecselésnek, de akkor legyen kör alakú a szegecsfej.
Egy G-10-et, és egy Emilt szegecseltem fel így... már az 1000. szegecs környékén sem túl vidám, pedig 4000 legalább van mindkettőn. Egyesével felvinni elég idegölő meló. És, hogy mennyire haladós? Egy komplett vasárnap délután és este talán elég egy felső szárnyra.

Én már csak ilyen gőzgépes-kőkorszaki őskövület vagyok. Az élethűség és a valóság érdekel a makettezésben, nem a trendek...de a sör jöhet!
Experte
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 216
Csatlakozás dátuma : 2015. Jan. 06.
Kor : 51

http://www.pumamakett.hu

Témanyitás by Csehszkó on Hétf. Aug. 07 2017, 21:49

Mindenkinek lesz sör a kezében én gondoskodok róla! Smile Nekem bejön a szegecselés Smile Nem szerettem volna Rolandod sem megbantani, innen is bocsánat mindenki előtt ! Nekem jobban bejön szegeccsel...,de ez relativ...viszont még mindig várom Rolandtól a receptet a kopásra-karcokról! Nagyon tetszik!
Csehszkó
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by cpt767 on Kedd Aug. 08 2017, 11:24

http://hgwmodels.cz/en/132-scale/526-single-lines-rivets-160-mm-132-322015.html Ez talán segíthet?
cpt767
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Hozzászólások száma : 390
Csatlakozás dátuma : 2015. Feb. 23.
Kor : 68

Témanyitás by CsRoland on Kedd Aug. 08 2017, 11:52

Szia Csehszkó!

Nos a kopásokat úgy hoztam létre, ahogyan azok a valóságban is történtek. Wink
A sárga alapra fújtam a feketés-zöldet, majd azt mikormessel elvékonyítottam/políroztam.

Ezt követően ha jól emlékszem 0.2-es réz drótot hajlítottam kis kampót és nemes egyszerűséggel - igyekezve a valóságot szem előtt tartva - elkezdtem karcolni a zöld felületet.
Amire ügyelni kell, hogy itt végtelenül gyengén kell kezdeni és rá kell érezni mennyire szabad rányomni a drótot. Sőt az a jó ha a drót minél puhább, hajlékonyabb, mert akkor nem lesz túl erős, direkt a karc.

CsRoland
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Hozzászólások száma : 151
Csatlakozás dátuma : 2017. Jan. 31.
Kor : 42

Témanyitás by CsRoland on Kedd Aug. 08 2017, 12:03

A szegecselésről még egy gondolat, amit amikor először felvetettem makettező körökben sokan kerek szemekkel néztek csak.
Nem vagyok cseppet sem szegecselés elleni, de azt vallom, hogy jól, életszerűen szegecselt makettet talán egy-kettőt ha láttam...

Érdemes megnézni, hogy még egy erősen kopott, leharcolt gépről készült eredeti fotón milyen messziről látszanak a szegecsek?
Legtöbb esetben a szárnyvégtől készített fotón szinte már alig látszanak a szegecsek.

Nos vegyük elő a makettünket, amit felszegecseltünk síma rádlizóval.
...és megdöbbenve tapasztaljuk, hogy akár még fél m-ről is csodásan látszanak, virítanak a szegecsek.
Vetítsük ezt le az adott méretarányba és akkor döbbenünk meg, hogy szegecselésünk hatása olyan, mintha az eredeti gépen még 50-60 m-ről is látnánk a szegecseket!
...valljuk be ez irreális és nem életszerű.
Ez az a hatás amit az én értékrendem - egyelőre - még nem tud feldolgozni.

Persze tudom, a makettezés sok esetben szemfényvesztés, és látványelemekkel tarkított hobbi, de ha történelmi makettezésről beszélünk - tehát fotó alapján készítünk gépet - akkor ezeket háttérbe kell szorítani.

Ettől függetlenül pl. nagy híve vagyok Bera Karesz 1-2 életszerűséget fokozó antikolási technikájának, viszont azoknak "alkalmazási erőssége" választja meg a makettezőket.

Elnézést, hogy offoltam a topikodat! Wink

CsRoland
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Hozzászólások száma : 151
Csatlakozás dátuma : 2017. Jan. 31.

Témanyitás by Csehszkó on Szer. Aug. 09 2017, 12:13

Sziasztok!
Sajnos most az építést fel kell függesztenem , mivel elrontottam a kabint.Keresnem kell egy új Eduard Bis kabint és mehet tovább....a készletben tudom ,hogy 2 kabin variáció volt egyik a kerekített ami nekünk a magyar MiG-ekhez kell , meg van egy szögletes ,de az sajna nem jó. Így jártam, amint meglesz folytatom az építést.
Csehszkó
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by si.sanyi on Szer. Aug. 09 2017, 12:21

Szia!

Melyik alkatrészre lönne szükséged és hova küldjem (utóbbi jöhet privátban is)?

si.sanyi
HAD-i tudósító
HAD-i tudósító

Hozzászólások száma : 34
Csatlakozás dátuma : 2016. Jul. 22.
Kor : 39

Témanyitás by bbalázs on Szer. Aug. 09 2017, 13:45

Konkretizálnád, hogy mi volt kerekített, és mi szögletes?
Csak hogy tanuljunk...

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 2527
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.

Témanyitás by Zépisti on Szer. Aug. 09 2017, 13:47

Szélvédő rész vagy kabin tető nyíló része?
Zépisti
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by Rumcájsz 52 on Szer. Aug. 09 2017, 14:11

Csehszkó írta:Sziasztok!
Sajnos most az építést fel kell függesztenem , mivel elrontottam a kabint.Keresnem kell egy új Eduard Bis kabint és mehet tovább....a készletben tudom ,hogy 2 kabin variáció volt egyik a kerekített ami nekünk a magyar MiG-ekhez kell , meg van egy szögletes ,de az sajna nem jó. Így jártam, amint meglesz folytatom az építést.
Ha a szélvédőre gondolsz, akkor volt nekünk is a szögletes oldalüveggel szerelt változatból is a kétszámjegyű gépek között. Ha érdekel, akkor utánanézek és megírom a konkrét gépszámokat.
MLaci

Rumcájsz 52
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 22
Csatlakozás dátuma : 2017. Jul. 31.
Kor : 65

Témanyitás by Rumcájsz 52 on Szer. Aug. 09 2017, 14:36

Egyébként ha már itt belemerültetek a szegecselés/rádlizás témájába: nézzétek meg itt a 2. oldalon a bisz svancról/oldalkormánylapról készült fotót, hol láttok rajta szegecselést? Csak az oldalkormányon, egyrészt mert ott más tipusú szegecset használtak (nem süllyesztett a vékony lemez miatt), másrészt mert ott olyan vékony a lemez, hogy a szegecs-sorok behúzzák, hullámosítják a lemezt. Magán a vezérsíkon egyetlen szegecset sem látni, (amit látni azok csavarok), mert ott vastagabb a lemez és ezért süllyesztett szegecselést tudtak alkalmazni, a festék meg ezt tökéletesen elfedi.  Szerintem szegecselést/rádlizást kizárólag a natúr fém, festés nélküli, csak színtelen lakkal lefújt felületeknél érdemes alkalmazni a szegecselés imitálására!! Ilyen gépek repültek a II. világháborúban az USAAF-nál, és a háború után sok légierőnél a 70-es évekig, még a MiG-21MF-jeinket is gyárilag így kaptuk, de a bisz-ek már teflonszürke festéssel érkeztek, csak a törzs hátsó részén volt egy natúrfém+lakkozott felület. Ezeken a felületeken esetleg érdemes a szegecselést rádlizással imitálni, de süllyesztett szegecseknél és színre festett felületeknél lehet hogy látványos, de szerintem NEM ÉLETHŰ az eredmény.  Ettől függetlenül persze mindenki olyan makettet épít amilyen saját magának tetszik, hiszen ez saját magunk tetszéséről és szórakoztatásáról szól...   :-)
Üdv MLaci

Rumcájsz 52
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 22
Csatlakozás dátuma : 2017. Jul. 31.
Kor : 65

Témanyitás by Csehszkó on Szer. Aug. 09 2017, 15:17

Laciiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!
Megmentettél! Igazad van!!!!!!!!!!! Maradhat minden úgy ahogy kartam ugyan is a 49-es ilyen volt és Pápán szolgált!  Smile)))

Viszont kabintetőm nincs, Urak akinek volna felesleges írna nekem a balazscseh88@gmail.com címre?
Nem lennék hálátlan , valamivel elboltoljuk!
Csehszkó
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by Csehszkó on Szer. Aug. 09 2017, 18:20

Hogy teljes legyen  történet és elmeséljem mi történt a helyzet a következő, az AK újdonságát az AK Gauzy-t ezt:

Szerettem volna kipróbálni igen tetszetős az eredmény...."a képeken" ... a gond ott kezdődik ,hogy mikor belemartjuk a cuccba nagyon le kell a habot venni a tetejéről mert ,úgy szárad rá az üvegre...buborékkal. Ha ez megvan jön a következő probléma ,hogy a girbe görbe kabin felületéről a felesleges lötyit le kell itatni....hát ez szinte lehetetlen. Mindenhol megül a trutyi olyan helyeken ahol ha megszakadsz akkor sem tudod leitatni ,mert ha picit is belenyúlsz azonnal nyomot hagy és foltos lesz....valahogy ezt is megpróbáltam ...úgy ahogy sikerült ,de jött a meglepetés másnap, a kabin felületén buborékok keletkeztek, hogy miért fogalmam sincs hisz mindenre figyeltem.....Ekkor rontottam el ,mert hülye -barom -köcsög maximalista vagyok...na még egyszer a lötyibe majd segít....nem , nem segített. A lötyi még vastagabb lett a felületen, próbáltam lecsiszolni ,de még rosszabb lett a helyzet. Nem sikerült....Tanulság, igazatok van abban ,hogy a mai trendi cuccok nem mindig a legjobbak...meghajolok ! A jó kis polírozásnál nincs jobb, melósabb ,de nincs ilyen gond!  Nekem nincs jó tapasztalatom az Ak ez termékével, én személy szerint többet nem használom. De legalább ezzel is van tapasztalat!
Csehszkó
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by Hickory on Szer. Aug. 09 2017, 20:58

Szerintem ez a Gauzy cucc, amit a Future nagy kiváltójaként harangoztak be, csupán két dologra alkalmas:
1. Műszerfalon üvegimitációnak;
2. Kabintető és más átlátszó alkatrészek tönkretételére.

Lényegében egy filmszerű réteget képez az átlátszó alkatrészeken, ami valóban felbuborékosodik, gyűrődik, opálosodik.Használhatatlan, de ezt a promóvidiben nem kötik az orrunkra.

Zárójeles gondolat: szerintem az AK Interactive termékeinek a döntő többsége használhatatlan, vagy felesleges. Számomra a legmegdöbbentőbb a tömítőpasztájuk volt (vízbázisú...), a csiszolás során egyszerűen eltűnik.  Mad
Hickory
HAD-i tudósító
HAD-i tudósító

Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás dátuma : 2017. Jul. 05.
Kor : 35

Témanyitás by Csehszkó on Szer. Aug. 09 2017, 21:02

A videójon nagyon jónak tűnik egyszerű meg bla...bla...bla....a valóságban azonban nincs filmréteg! ILYEN NINCS! Ez egy sűrű anyag ami megül a felületen és baromi gyorsan köt....mint Gaben mondta az Üvegtigris-ben ezzel momentán pont átbasztak... 
Nem ajánlom a cuccot senkinek....
Csehszkó
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by bbalázs on Szer. Aug. 09 2017, 21:09

Gondolkodtam a beszerzésén, de akkor inkább nem erőltetem!
Köszi, hogy felhívtátok rá a figyelmet!

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 2527
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.

Témanyitás by Csehszkó on Szer. Aug. 09 2017, 21:15

Legalább ennyire jó volt , hogy lebeszéljelek róla, én valóban nyitott vagyok az újdonságokra ,de erre határozottan azt kell mondanom ,hogy baromság....
Csehszkó
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by Hickory on Szer. Aug. 09 2017, 21:49

Csehszkó írta:A videójon nagyon jónak tűnik egyszerű meg bla...bla...bla....a valóságban azonban nincs filmréteg! ILYEN NINCS! Ez egy sűrű anyag ami megül a felületen és baromi gyorsan köt....mint Gaben mondta az Üvegtigris-ben ezzel momentán pont átbasztak... 
Nem ajánlom a cuccot senkinek....

Van filmréteg, le lehet húzni.
Hickory
HAD-i tudósító
HAD-i tudósító

Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás dátuma : 2017. Jul. 05.
Kor : 35

Témanyitás by Zépisti on Szer. Aug. 09 2017, 21:51

Akkor lehet,hogy nem kell új kabin tető?Csak polírozás?
Zépisti
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by Csehszkó on Csüt. Aug. 10 2017, 07:42

Zépisti írta:Akkor lehet,hogy nem kell új kabin tető?Csak polírozás?

De igen kell ,mert kabinom viszont nincs...ezt felraktam ,hogy gyorsabban haladjon a dolog kompromisszimumot kötve ,hogy a 49-es gép lesz.
Csehszkó
HADnagy
HADnagy

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

5 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next