Eduard 1:48 Fw 190A-2 - A-4 OVERTREES

Go down

Eduard 1:48 Fw 190A-2 - A-4 OVERTREES

Témanyitás by si.sanyi on Vas. Dec. 03 2017, 19:59

Üdv!

Nemrégiben a pozsonyi Plastic Winter versenyen a börzén szerepelt az Eduard is a termékeivel, egészen jó árakon.
Itt debütált a nemrég piacra dobott 1:48-as Focke Wulf Fw 190A-4 "mezítlábas" kiadásai, az Overtrees kiadások.
Több verzióból lehetett választani, A-2, A-3 ebből két és négy gépágyús szárny kombinációkkal, A-4 féklapokkal (lehetett válogatni).
Barátaim tudják hogy mennyire érdektelen számomra a típus, ezért vettem kettőt is (többet csak az Eduarddal szembeni bizalmatlanságom miatt nem vettem).
A gyártó szemléletében a vásárlók iránti pozitív hozzáállást jól szemlélteti hogy olyan apróságra is odafigyeltek mint hogy az A-2 verzió más kialakítású kis futóakna burkoló lemezét műgyantából mellékelik az Overtrees maketthez! Csak így tovább! 
A makett szerszámai tudomásom szerint egy vadonatúj szikraforgácsoló géppel készítették, jó munkát végzett.!
A makett pontos és részletes, ami pedig nagyon fontos hogy az illeszkedések kiválóak.
Alkatrészbontása logikus (későbbi verziók is kiadásra kerülnek, A-5,A-6,A-7,A-8 és esetleg A-9?) F és G verziók is várhatóak.
Ösmer valaki egy tapasztalt matricagyártót fölkészült szakértővel egy esetleges matricaív gyártásához, ne adj isten egy átalakítóval A-1 vagy A-0 verziókhoz (3D nyomtatóval új gépágyfedelek)?  What a Face
Kellemes "csalódás" a makett, méltó a Spitfire a cég szériájához és a Messer új-új kiadásához, sőt . . . 
Most szerintem nem spóroltak azon hogy elutazzanak igazi (eredeti) 190-eket méretezni.  Twisted Evil

Építhetőség, az öntési csonkok a lehető legkisebb felületen kapcsolódnak és azokat is igyekeztek a legkevésbé zavaró helyeken helyezték el.
Ahogy egy barátomnak mondtam, ez a makett tényleg alkalmas arra hogy megszerettesse a hobbinkat, egy kis odafigyelés nem árt azért (Brett Green is rutinból kezelte).!
Egy nap össze lehet állítani a sárkányt a kabin alapfestésével együtt, antikolás nekem nem fért bele.

A fotók nem profi munkák, ezért elnézésetek kérem, de én is csak makettező kisinas vagyok.

si.sanyi
HADnagy
HADnagy

Hozzászólások száma : 132
Csatlakozás dátuma : 2016. Jul. 22.
Kor : 40

Vissza az elejére Go down

Re: Eduard 1:48 Fw 190A-2 - A-4 OVERTREES

Témanyitás by bbalázs on Vas. Dec. 03 2017, 21:13

Hát ez tényleg szép készlet! 
Néha ilyenkor elgyengül az ember fia és kedvet érez egy 48-as makett iránt! Smile
Köszi hogy megmutattad!

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 3318
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 43

Témanyitás by Experte on Hétf. Dec. 04 2017, 16:46

bbalázs írta:Hát ez tényleg szép készlet! 
Néha ilyenkor elgyengül az ember fia és kedvet érez egy 48-as makett iránt! Smile
Köszi hogy megmutattad!
Ez így van...csak én a nagyobb méretarányból visszafelé mondom Wink
Experte
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 403
Csatlakozás dátuma : 2015. Jan. 06.
Kor : 52

http://www.pumamakett.hu

Témanyitás by Ajánlott tartalom