Olvasatból, fotóról, kézzelfoghatót..

Go down

Olvasatból, fotóról, kézzelfoghatót..

Témanyitás by pikkasz84 on Szomb. Jún. 23 2018, 21:31

Sziasztok!

Ez egy nagyon érdekes téma! Miért makettezünk? Mindenki egy kicsit másképp gondolkodik ezt a kérdést illetően. De a cél ugyanaz: egy kész művet alkotni, amely kifejez minket.. az érdeklődésünket.. az álmainkat.. vagy esetleg a gondolatainkat? Egy mű, amire büszkék lehetünk, amit megmutathatunk másoknak, jó érzéssel, hogy nézd.. ezt én készítettem! És teljesen mindegy hogy milyen technikával.. legyen az ecset, vagy Spanyol Iskola.. a cél az, hogy nekünk legyen szép, mi leljük benne örömünket.

Én miért makettezek? 
Nagyon sokat olvastam/olvasok már gyerek korom óta a katonai repülésről. Könyveket, újságokat, cikkeket. Anno az első makettem egy Academy 1:144-es Ju-88 volt, melyet 7 évesen kaptam a szüleimtől iskolakezdés előtt, tanszer vásárkor, (innen nem volt már visszaút.. Very Happy Very Happy ) és ezzel párhuzamban figyeltem a fejünk felett röpködő Szovjet harci gépeket is, mivel a Debreceni Szovjet katonai repülőtér mellett laktunk. Nagyon érdekelt mindig is a Luftwaffe, a Magyar Királyi Honvéd Légierő, valamint a Szovjet légierő. Ez a három téma nálam mai napig holt versenyt alkot fej-fej mellett haladva. 

Mindig is vizuális típus voltam. Hogy jön ez ide? Mindig, ha olvastam egy engem nagyon érdeklő témát, valahogy mindig úgy éreztem, hogy nekem abból kell valami kézzel fogható.. nem elég spontán olvasni valamiről.. vagy látni valamit.. valami nekem kell, ami visszaadja számomra az élményt.

Így történt hogy amikor anno először olvastam még ifi koromban a pumákról.. engem annyira megfogott a téma, hogy éreztem: nekem muszáj egy Magyar 109-est építenem. De amikor megnéztem gyerkőc koromban a 99-es alakulatot, azonnal kikönyörögtem a szüleimtől egy Starfix Mustangot a helyi zsibiben. Kicsi korom óta rengeteg háborús dokumentum filmet láttam. Ezekből külön megfogott a Luftwaffe.. ahogy Pl: a birodalom fölött harcoltak az Amerikai négymotorosokkal.. valamint a rengeteg Technikai újítás, amit ők ( Németek) a háború folyamán kitaláltak, alkalmaztak. Pl: radar a gépeiken.. sugárhajtómű.. stb. ( így lett Me-262-esem, és Bf-110 G4-esem). Valahányszor ilyen dolgokról olvastam, vagy láttam filmet, mindig ott volt bennem egy szinte utasító sugallat: Építsd meg!! Mert szeretném a polcomon látni.. és nem utolsó sorban másoknak is megmutatni... Mesélni róla, mit tudott ez anno, miért volt olyan, amilyen, mi volt esetleg az érdekessége? 

Most még két projektem van függőben: Me-210 1:48,  és Su-22 M3 1:48 ( Magyar) A Me-210- est azért építem, mert Papám ezen a típuson volt rádiós/lövész, és édesapám, valamint Mamám még mesélt róla egy párszor... meg hát csak MKHL, a  Su-22-est pedig azért mert anno kis srácként a top Gun magazinokból nagyon megtetszett a magyar Légierő felderítő harci gépe, és úgy éreztem hogy nekem kell egy ilyen ( kicsiben..  Very Happy Very Happy ) a polcomra. És nem számít még az sem ha a gép törzsének hátsó felét nekem kell elkészíteni..  Very Happy Very Happy  ( Készülő makettek - Su-22 S52M3K, 1:48)  

Az egyik soron következő projektem? Egy 1:48-as Mig-27-es, mely Debrecenben repült anno.. hallottam a hangját.. emlékszem a sziluettre.. Emlékszem a szomszéd Gyuszi bácsira, ahogy a karját felemelve az egyik elhúzó Mig-27-esre mutatva felkiált: Nézd, mit találtam!!! Mai napig nem tudom elfelejteni. Ez nekem akkora szenzáció volt, mint másnak valami világsztárral találkozni. Ha ez a makett elkészül.. úgy érzem talán sikerül valamit visszakapni a gyerekkoromból is, nem csak az emlékekből, melyekre még szűkön emlékszem..  Smile  

6 éve Halmai Peti Barátom mesélte az akkor aktuális barátnőmnek: Pisti amikor bejött először a makettklubba, őt már nem olyan dolgok foglalkoztatták, hogy hogy kezdje el a hobbit, vagy hogy milyen szerszámokat szerezzen be, hanem hogy milyen színekből tevődik össze egy Bf-109-es festése, milyen színű a futószár.. hogyan kell lefoltozni egy 109-es oldalát.. stb.. Ez a fanatizmus vezérel abban, hogy egy makettet úgy készítsek el, hogy a lehető legtöbb háttérinfót, fényképet, dokumentumot szerezzek be, illetve tanulmányozzak, annak érdekében, hogy a kész makett minél jobban úgy nézzen ki, mint az eredeti.  Amikor meg már készen a vitrinemben állnak, és rájuk nézek.. ismét felötlenek bennem a történetek.. amiket olvastam.. amiket halottam.. ami megfogott.. amiért megépítettem..  Én így lelem benne örömöm..  Smile Smile
pikkasz84
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Hozzászólások száma : 301
Csatlakozás dátuma : 2016. Nov. 30.
Kor : 34

Vissza az elejére Go down

Re: Olvasatból, fotóról, kézzelfoghatót..

Témanyitás by HADvezér on Szomb. Jún. 23 2018, 22:35

Pisti, köszönjük ezt a beszámolót! Nagyon tetszik, amiket írtál, igazi életérzésből fakad a hobbid!
Ja... és egyel többen vagyunk, akik valamit visszakapnak a makettezéssel a gyerekkorunkból.

Nagyon sok szép élvezetes építést kívánok!

Szegedi Ferenc "HADvezér"
hadmodels.com
HADvezér
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos

Hozzászólások száma : 3104
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 49

http://www.hadmodels.eu

Témanyitás by pikkasz84 on Vas. Jún. 24 2018, 10:10

Köszönöm szépen Feri! 
Nem is tudnék létezni én sem már e nélkül a hobbi nélkül..  Smile  És örülök ha ennyire át tudtam adni az írásomon keresztül az életérzést! 
És még egy fontos dolog: Ez a hobbi segített sok új ismerőst és barátot is szerezni! 
Az egyik legcsodálatosabb Hobbi.. a miénk!  Smile 

Kívánok neked, és minden Fórumlakónak én is nagyon sok szép élvezetes építést! 
Kívánom nektek hogy mindig megtaláljátok ebben a hobbiban azt a fajta örömöt és élvezetet.. amiért szeretitek!  Smile Smile
pikkasz84
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by bbalázs on Vas. Jún. 24 2018, 11:04

Köszi az írást!
Úgy látom van köztünk párhuzam! Smile

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 3317
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 43

Témanyitás by Experte on Hétf. Jún. 25 2018, 18:12

Köszönöm, hogy olvashattam! Nagyon magával ragadó volt! Very Happy
Experte
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 403
Csatlakozás dátuma : 2015. Jan. 06.
Kor : 52

http://www.pumamakett.hu

Témanyitás by pikkasz84 on Hétf. Jún. 25 2018, 18:49

Köszönöm szépen hogy elolvastátok, és hogy tetszett...  Smile Amikor megtaláltam ezt a topikot, azonnal elfogott az érzés.. és úgy éreztem, nekem is le kell írnom, miért is makettezek én..  Smile
pikkasz84
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

Vissza az elejére