Mistel 1 (Italeri 1:72, Bf-109 F4+Ju-88A)

Go down

Mistel 1 (Italeri 1:72, Bf-109 F4+Ju-88A)

Témanyitás by pikkasz84 on Kedd Jún. 26 2018, 19:57

Sziasztok!

Rég jelentkeztem utoljára makettel, idő hiányában, de most szeretném bepótolni..  Smile 

Egy újabb felújított makett készült el nálam, egy Italeri Mistel 1 készlet. A makettet egy makettező ismerősömtől kaptam, és mivel sajnáltam is kukázni, meg azért eléggé meg is tetszett, úgy mint makett, ez a fura párosítás, így eldöntöttem, felújítom. Ez szűk 4 hónapot vett igénybe..  Very Happy 

A makett:

Italeri Bf-109 F4 ( 1:72): Az alapmakettet senkinek nem kell szerintem bemutatni.. szerintem sokan ismeritek és többen meg is építettétek már a fórumon. A felújítandó példányomról hiányzott a jobb ellensúly a kormánylap aljáról, a hátpáncél a fülkében rá volt ragasztva az ülés tetejére. De ez volt a legkevesebb probléma, mert a többi alkatrésze meg volt. A színek nem voltak rajta helyesek, nem is volt sajnos szépen megfestve, valamint a kormozódás grafitceruza firkálással volt imitálva. A főfutók be voltak ragasztva a helyükre, bár beljebb voltak nyomva a kelleténél, így ezt a kis lépcsőt is tömíteni, illetve csiszolni kellett. Csitei Bélától rendeltem Quickboost Bf-109 ellensúly készletet, ebből két új ellensúly került fel a kis Messzerre. A repcsiről letakarítottam a matricákat, átcsiszoltam a makettet. Ezután újra festettem a kabint, a pilóta bekötő hevedereit HGW övekkel pótoltam. A festést Gunze és AK színekkel készítettem. (74/75/76)A matricázáshoz a Printscale 1:72-es Mistel 1 (Part 1) készletét szereztem be, mely tartalmazza a 109-es összes stenciljét, valamint az alapvető jelzéseket is. Ezután lakk, majd a végső efektelés következett. Majd egy  végső félfényes lakkozás.

Italeri Ju-88 A4 (1:72): Az alap makett a jól ismert régi Italeri készlet, csak ehhez gyárilag a módosított, robbanó anyaggal ellátott orr részt adják természetesen. Mit mondjak? Ez már nem volt sétagalopp...  Very Happy Very Happy  A makett teljesen rosszul volt összerakva. Rossz volt a motorok pozícionálása, egyik felfelé, másik lefelé állt, a két futómű úgy állt széjjel két oldalra kifelé, mintha spárgát akarna vetni a repcsi, a két vízszintes vezérsík csálé volt, ráadásul a 109-esel ellentétben ez a makett még pozitív panelvonalas. Hiányzott a bal szárnyról a reflektor is. Kezdtem a felújítást a matricák letakarításával. Ezután letörtem a motorokat, és a vízszintes vezérsíkokat, és újra állítottam azokat. Ezután átlátszó öntőkeret befaragásával elkészítettem a bal szárnyra a reflektort. Összeségében olyan rossz volt a felület az eredeti festés miatt, és a pontatlan illesztések, és el nem csiszolás miatt, hogy kitaláltam: Összecsiszolgatás után legalább 3 réteg Humbrol Enamel sötét zöld festékkel kiegyenlítettem a felületet. Így már mutatott valahogy..  Very Happy Very Happy   Ezután a pozitív vonalakat lecsiszoltam, és újra karcoltam azokat. A festést Gunze színekkel végeztem, (65/70/71) Majd a  légcsavarokat kicseréltem egy másik kuka Ju-88-aséra. A futóműveket is újrafestettem, majd újra pozícionáltam. Kapott egy lakkréteget. Ezután a Printscale ívéről felraktam a fő jelzéseket. Sokat nézegettem Mistel párosokról fotókat, elvileg ezeket a korai bombázókat amikor átalakították, a fontos, és felesleges műszereket kiszerelték, viszont bizonyos fotókon láttam a megmaradt szervízfeliratokat, más fotókon pedig nem. Az általam kiszemelt párosról pedig egy fotó ismert, mely bal oldalról készült, az is távolabbról. Így gondoltam, az a biztos ha rárakom én is a stencileket. Ezek a Tally Ho Ju-88 Stencil készletéből származnak. Kapott ezután még zárólakkot és egy kis efektelést, majd összepárosítottam a 109-esel.

Íme:

Ilyen volt: 

És ilyen lett:

pikkasz84
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Hozzászólások száma : 288
Csatlakozás dátuma : 2016. Nov. 30.
Kor : 34

Vissza az elejére Go down

Re: Mistel 1 (Italeri 1:72, Bf-109 F4+Ju-88A)

Témanyitás by coowell on Kedd Jún. 26 2018, 20:17

Emelem kalapom a kitartásod előtt! 
Valószínűleg nálam a kukában végezte volna ez a készlet. Szép munkát végeztél!
coowell
HAD Vezérkari Tag
HAD Vezérkari Tag

Hozzászólások száma : 1128
Csatlakozás dátuma : 2015. Jan. 17.
Kor : 44

Témanyitás by pikkasz84 on Kedd Jún. 26 2018, 20:36

Köszönöm szépen Krisztián!  Smile
Tényleg sajnáltam volna kidobni szegényt.. meg fantáziát is láttam benne..  Smile
pikkasz84
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by bbalázs on Kedd Jún. 26 2018, 21:06

Hát, minden tiszteletem!  Shocked
Komoly vállalkozásba kezdtél, és szép lett a befejezés!
Gratulálok!  cheers

BB

Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 3200
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 43

Témanyitás by Experte on Kedd Jún. 26 2018, 21:10

Nem semmi, amit kihoztál belőle! Megsüvegelem az elszántságod!
Experte
HAD Vezérkari Tanácsadó
HAD Vezérkari Tanácsadó

Hozzászólások száma : 393
Csatlakozás dátuma : 2015. Jan. 06.
Kor : 52

http://www.pumamakett.hu

Témanyitás by HADvezér on Kedd Jún. 26 2018, 22:08

Tisztelet, Respect - Restaurátorrá léptetlek elő !

Szegedi Ferenc "HADvezér"
hadmodels.eu
HADvezér
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos
(H)ADmin, HADvezér, tulajdonos

Hozzászólások száma : 3018
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 49

http://www.hadmodels.eu

Témanyitás by pikkasz84 on Kedd Jún. 26 2018, 22:25

Köszönöm szépen az elismeréseteket! 
Örülök, és jól esik hogy tetszik a munkám!   Smile  És örülök annak is hogy sikerült egy újabb makettet megmentenem az enyészettől..
pikkasz84
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by Istzakál84 on Szer. Jún. 27 2018, 20:44

Ritka és szép! 
Gratula!
Istzakál84
HADgyakornok
HADgyakornok

Hozzászólások száma : 12
Csatlakozás dátuma : 2016. Dec. 26.
Kor : 33

Témanyitás by pikkasz84 on Szer. Jún. 27 2018, 20:57

Köszönöm szépen Barátom!  Smile  cheers
pikkasz84
HAD Tábornoki kar
HAD Tábornoki kar

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

Vissza az elejére