HADmodels Baráti Kör - Zárt Csoport - Meghívás alapján
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

+2
bbalázs
Experte
6 posters

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by bbalázs 2020-02-20, 00:43

Sziasztok!

Rég adtam életjelet a makettező asztalomról.
Kicsit messzebről indítva kezdeném.
Azt vettem észre magamon, hogy elveszett a lendület.
Jöttek sorban egymás után a repcsik, de valahogy nem volt már varázsa.
Belekezdtem jó néhányba, de valamiért félúton mindig elveszett az érdeklődés!
Ott van elkezdve vagy félkészen két Savoya, a MiG, a Zlin, a Mustang, a Thundrbolt és egy Mi-24 is.
Kicsit meg is ijedtem!
Aztán egy véletlennek köszönhetően a kezembe került egy hajó makett!
Igazából mindig érdekelt a téma, de csak felületesen!
Ha az utamba került egy-egy könyv vagy film a témában azt általában begyűjtöttem, de makettező szempontból nem gondoltam rá komolyan!
Mindig úgy voltam vele, hogy túl sok alkatrész, túl nagy meló, túl sok idő!
Aztán a tavalyi PSMK-n jött a fent említett hajó makett.
Igazából csak az Italaerei gyűjteményembe szántam, de mint kiderült ez már Italeri néven kiadott készlet volt, és hiányzott is belőle pár alkatrész.
Mi legyen vele?
Vesztenivaló nincs, rakjuk össze! Smile
Összerakás közben derült ki, hogy szét is van gyalázva egy helyen a fedélzet is, így nekiálltam elkezdett vagy roncs makettet vadászni alkatrésznek!
Ilyet egy ideig nem találtam, de közben azért építgettem a Deutschlandot, mert jól esett!
Előjött az újdonság varázsa!
Új téma, új hatások, rengeteg új információ!
Elindult a nálam ilyenkor szokásos kutakodás!
Találtam egy képet a hajóról, amin a kép aláírás szerint magyar zászló lengett!
Ez meg hogy?
Kiderült, hogy a Prinz Eugen vízre bocsátása (1938 augusztus 22) alkalmából tartottak egy nagy flotta felvonulást (az utolsót).
A magyar zászló meg a Horthy Miklós tiszteletére volt felhúzva a hajókra, aki a feleségével együtt a díszvendégek voltak.
Mellesleg a Kormányzó felesége volt a Prinz Eugen "keresztanyja"!
Be is szereztem gyorsan egy Revell Prinz Eugen-t.
Nem kellett volna!
Természetesen nem néztem utána, így meglepődtem amikor kibontottam a dobozt!
Elég hitvány készlet, kevés de legalább jó bumfordi alkatrészekkel...
Semmi baj!
A Deutschland-al úgyis elakadtam, gondoltam gyakorlásnak jó lesz, csak úgy dobozból.
Igazából tényleg lehetett vele haladni!
Aztán ahogy lenni szokott, elkezdtem utána olvasni a hajónak!
Ezt sem kellett volna!
Úgy éreztem, hogy a magyar vonatkozás miatt egy szebb Prinz Eugen kellene nekem, amit a Trumpeter kiadásában meg is találtam!
De mi legyen ezzel az elkezdettel?
Már elég jó készenléti állapotban volt!
Ez a két kép ekkor készült!

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) IMG_20191221_233346-XL
Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) IMG_20191221_233353-XL

Ekkor jött a gondolat, építsük át!
Két testvérhajó volt, az Admiral Hipper, és a rövid életű Blücher.
Azért a Blüchert választottam, mert annak tudtommal nincsen normális 700 vagy 720-as makettje.
Idő közben sikerült beszereznem pár roncsot (Italeri/Lützow, Revell/Hipper, Tamiya/Gneisenau), így az átalakításhoz kellő pótalkatrész állt a rendelkezésemre.
Aztán ahogy lenni szokott, egyre jobban belemerültem.
A végén kiderült, hogy majdnem jobban jártam volna, ha nulláról építek, annyira nem hasonlított a Revell P.E. készlete a Blücherre!
(Félve jegyzem meg, hogy kis eltéréssel (hangár) ugyanezt a készletet a Revell kiadta Hipperként és Blücherként is!)
Szóval nekiálltam.
Teljesen legyalultam a kémény mögötti fedélzetet, és kiegészítettem, hogy jobban hasonlítson a Blücherre.
Átszabtam a torony minden szintjét és a kéményt is!
Most a fedélzettel küzdök.
Az orrfedélzetet kivágtam, és a Tamiya Gneisenau alkatrészét próbálom ide beszabni!
Éppen a fedélzet deszkáinak az újrakarcolásán agyalok, hogy hogy lehetne kivitelezni! Smile
A különböző alkatrészek nincsenek összeragasztva, csak összeraktam őket a fotó miatt!
Igyekeztem hasonló szögből fotózni hogy könnyebben össze lehessen hasonlítani az átalakítás előtti, és a jelenlegi állapotot!
Tudom hogy "megint belenyúltam", de nagyon élvezem a farigcsálást!
Aztán majd meglátjuk hogy mi lesz belőle! Smile

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) IMG_20200219_225943-XL
Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) IMG_20200219_225959-XL
Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) IMG_20200219_231111-XL

(Jól működik a képfeltöltés, csak meg kell szokni! Very Happy )


A hozzászólást bbalázs összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-06-15, 21:23-kor.


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by Vendég 2020-02-20, 02:02

Hű de szokatlan a 72-es repcsik részletességéhez képest! Pláne aki 48-asokat épít!

Rezet lehet kapni hozzá? Az kicsit ellensúlyozná, nem?

Ui.: Betojtál h kitesznek mert nem posztolsz? Laughing Laughing Laughing

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by HADvezér 2020-02-20, 07:44

Jó néha mást is csinálni, mint amit megszoktunk Smile A hajók eddig nekem is kiestek a látókörömből, jó lesz nézni, hogy hogy alakul az építésed Balázs!

Imi, utóirata tetszik Smile  Very Happy de azért nem kell tartani ettől Smile


Szegedi Ferenc "HADvezér"
hadmodels.com
HADvezér
HADvezér
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató

Hozzászólások száma : 5745
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 55
Tartózkodási hely : Budapest

https://www.hadmodels.com/?page_id=3366&lang=hu

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by bbalázs 2020-02-20, 07:58

Jobb a békesség! Smile

Ami a rezet illeti, korlátot mindenképpen jó lenne beszerezni hozzá, anélkül elég "meztelen"...


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by coowell 2020-02-20, 10:47

Nem kis fába vágtad a fejszédet! Smile
Azon az Aradón nem látom a panelvonalakat! Tömítetted és majd újra karcolod?  Very Happy


Maroknyi székely porlik, mint a szikla, Népek harcának zajló tengerén. Fejünk az ár, jaj, százszor elborítja, Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk!
coowell
coowell
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 1977
Csatlakozás dátuma : 2015. Jan. 17.
Kor : 49
Tartózkodási hely : Kaposvár

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by bbalázs 2020-02-20, 19:32

Rajta vannak azok Krisztián, csak annyira kicsi, hogy nem fókuszált rá rendesen a telefon... Smile
Csendben jegyzem meg, hogy a Tamiya a kereszteket is jelöli a szárnyon alul és felül is!
"Csak" ki kell festeni! Very Happy


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by Experte 2020-02-20, 19:38

No erre kíváncsi leszek! Very Happy
Experte
Experte
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 179
Csatlakozás dátuma : 2020. Feb. 19.
Kor : 57
Tartózkodási hely : Kecskemét / Cegléd

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by bbalázs 2020-04-23, 21:06

Ahogy időm engedi, alakítgatom a hajót.
A fedélzet még várat magára, mivel egy új lehetőség ötlete merült fel, amit ki szeretnék próbálni!
Addig is építettem tovább a felépítményt!

Találtam a neten egy fotósorozatot a Trumpeter 350-es Blücher készletéről, amin az Eduard rezének a felhasználását mutatják be.
Megörültem neki, mivel az egész makett részletesen körbe van fotózva, így gondoltam referenciának fel tudom használni ezeket a képeket!
Az örömöm aztán hamar elszállt, mivel a hajóról készült fotók sok helyen eltérést mutatnak a maketthez képest!
Jobban utánajárva arra jutottam, hogy a Trumpeter halál nyugodtan kiadta 1/350-ben Blücher néven az Admiral Hipper készletét egy minimális kis eltéréssel!
A két hajó között azért ennél lényegesen nagyobb és több eltérés volt!
Szóval érdekes világ a makettezésen belül a hajóké, legalábbis a gyártók szemszögéből!
Sokszor eladják szinte ugyanazt a készletet több néven is!
Aki hajós vonalban gondolkodik, az legyen résen!

Nem maradt más hátra, mint jobban elmerülni a képekben, és igyekszem minél jobban megismerni mindkét hajót!
Az alap készlet nagyobb hibáival nem foglalkoztam, de azon kívül igyekszem a főbb jellegzetességeket kialakítani.
A tornyon lévő árbóc rögzítése az egyik ilyen!
A Revell makett a felső teraszhoz mutatja (az első hozzászólásom második fotóján jól látszik), a 350-es Trumpeter készlet a Hipper megoldását adja (három ponton rögzítve a toronyhoz, ahogy ezen a makett fotón is látszik), míg a valóságban egy tartó volt a felső terasz alatt, ahogy a maketten ábrázoltam.

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) I-qJLVDXV-L

Aztán lecseréltem a torony elején a felső kis teraszt is a Tamiya makettről kannibalizált darabra.
Az eredetin két oldalt ilyen kis háromszög alakú tartók voltak, ezeket Evergreen szálból pótoltam.
(A torony tetején lévő távmérő is a Tamiya készletből van, akárcsak az oldalánál lévő gömb alakú.)
A torony alsó teraszát is rendesen át kellett alakítani, akárcsak a torony hátulját!
A kivágás fotó alapján készült, itt fotómaratott korlát lesz!
A Revell makett a Prinz Eugenét adja (az első hozzászólásom második fotóján jól látszik), a 350-es Trumpeter készlet a Hipper megoldását adja (íves, zárt mellvéd, ahogy a makett fotón is látszik)
A Blücher egyik legfőbb jellegzetessége, hogy az árbóc egy kicsit túllóg lefelé a terasz szintjénél. Ezt is megcsináltam.

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) I-xd9ZkW6-L

Kialakítottam a torony és a kémény tövénél a fedélzeteket. A lépcsőket az Italeri - Lützow készletéből kannibalizáltam, akár csak a torony és a gömb előtti távmérőket!
A kémény sisakjáról lefaragtam az eredetileg ott lévő bumszli peremet (korábbi hozzászólásokban látható), és készítettem bele egy záró lapot három lyukkal.
(Hat kazánja volt a hajónak, három füstcsővel.)
A kémény mellett kiegészítettem a fedélzetet is, itt majd a mentőcsónakok lesznek.
A hangár köré is készítettem egy peremet, mögé meg a katapult talapzatát!
Ennek a két oldalára került még két mentőcsónak tartó. (szintén az Italeri készletből van)
Az ez alatti fedélzetet is ki kellett pótolni, és felraktam mindkét oldalra 3-3 kis fület.
Utoljára a hátsó felépítményre készültek el a mellvédek!
Ezek is Evergreen szálból készültek. (A szálért hálás köszönet Istvánnak! Smile )
Itt tartok most!

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) I-V25Fxxg-XLPrinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) I-xxnWTdw-XL


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by Vendég 2020-04-24, 12:58

Igen, ez van akkor amikor valaki nem csak épít, hanem utána is néz a dolgoknak Smile

Részemről a nem repülős témájú dolgokat majd csak összerakom. Ha lesz jó Szent István hajó, azt majd megépítem.

Szépen haladsz, le a kalappal az alaposságod előtt!

Ami nem tetszik, az a gyártó hibája. A felépítményen elől az a T alakú rész oldalfala rettenetesen vastagnak tűnik. Ha átszámítom akkor kb. 1,4m lenne a valóságban. Hasonlóan a kémény falához.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by bbalázs 2020-04-24, 15:02

Köszi az észrevételeket Imi!
Rájuk figyelek!
Ami a "T alakú rész oldalfalát" illeti, valóban elég vastag, pedig már sokat faragtam, csiszoltam belőle!
Azon még érdemes volna dolgozni!
A kémény sisakjának a pereme szerintem már nem olyan vészes, és a festés is sokat el fog venni belőle!
Belül matt fekete lesz, kívül meg fényes fém színű!

A Szent István talán még az idén elérhető lesz, mivel a Viribus Unitis-t már reklámozza a Trumpeter!
Kíváncsi leszek az árukra!


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by Vendég 2020-04-24, 15:28

Mondjuk egy nagy Tirpitz/Jamato lehet elcsábítana, de azt már full kiegészítőkkel, feljavítókkal.
Ha nyerek a lottón Smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by bbalázs 2020-04-24, 17:25

Érdekes módon nálam első sorban ezek a "közepes" méretű cirkálók jöttek be leginkább!
Kecsesek, relatíve jól fel is voltak fegyverezve, és 50-60 km/h között volt a csúcssebességük, ami azért egy ekkora járműnél nem gyenge!
Egy ilyet 350-ben - ahogy írtad - full kiegészítőkkel, feljavítókkal szívesen megépítenék! Smile


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by HADvezér 2020-04-25, 11:45

Volt idő, amikor én is szemeztem pár hajó makettel, de végük nem lett belőle semmi. Nem rég láttam egy 1:72 -es tengeralattjárót, de végül nem vettem meg.


Szegedi Ferenc "HADvezér"
hadmodels.com
HADvezér
HADvezér
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató

Hozzászólások száma : 5745
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 55
Tartózkodási hely : Budapest

https://www.hadmodels.com/?page_id=3366&lang=hu

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by bbalázs 2020-04-29, 20:11

Hallgattam az Imire, levágtam a nagyon vastag korlátokat a felépítmény elejéről!
Aztán ugyanazzal a lendülettel levágtam az egész elejét a felépítménynek, mivel:
- nem tetszett
- az az Eugenére hasonlitott, vagyis rövidebb volt és szélesebb.
Ha már itt tartottam, lerövidítettem a torony alját is, kivágtam innen a felesleget.

Egy ideje már figyelgettem, hogy valami nem oké a kéménnyel sem.
Találtam egy fotót, amin teljesen oldalról látszik a hajó, és itt jöttem rá, hogy alacsony a kémény!
Kb. 3 mm hiányzik belőle, ugyanis a kémény körüli terasznak egy szintben kell lenni a torony mögötti árbóc legaljával!
Szóval ezt is szétfűrészeltem...

Előtte:

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) I-GTchbh6-XL

Jelenleg:

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) I-dbXvV7j-XL
Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) I-ZcNh4gp-XL


A hozzászólást bbalázs összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-05-01, 01:10-kor.


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by Vendég 2020-04-29, 22:41

Nem vagy semmi!  affraid

Hatalmas meló, de biztosan jobb lesz!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by bbalázs 2020-04-30, 00:37

Bízom benne, különben nem vágtam volna bele!


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by bbalázs 2020-04-30, 12:18

Szerencsére van egy roncs példányom ebből a készletből (is), így annak a kéményéből ki tudtam vágni a nekem kellő részt!
Így már szerintem jó lesz a kémény magassága, vagy legalábbis arányos lesz a toronyhoz.

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) I-CDHbCxg-XLPrinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) I-QcJnxQt-XL


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by Vendég 2020-04-30, 15:36

Igen, ez kellett még bele!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by HADvezér 2020-04-30, 20:45

Jó bizony! Szép ez a nagy hajó. Várom a festést már Smile  Tudom még odébb van.


A hozzászólást HADvezér összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-05-01, 08:45-kor.


Szegedi Ferenc "HADvezér"
hadmodels.com
HADvezér
HADvezér
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató

Hozzászólások száma : 5745
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 55
Tartózkodási hely : Budapest

https://www.hadmodels.com/?page_id=3366&lang=hu

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by bbalázs 2020-04-30, 21:41

Nem olyan nagy, kb. 30 cm csak...
A festésre mondjuk én is kíváncsi leszek!  scratch


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by bbalázs 2020-05-01, 01:00

Mai haladás:
- a kémény toldását kivágtam, lecsiszoltam, felragasztottam
- a torony aljánál lévő kivágást befoltoztam
- a felépítmény meg lett hosszabbítva előre, fel lett rá ragasztva a felső része és össze lett dolgozva a meglévő résszel

Most szárad a ragasztás, aztán jöhet a tömítés és a csiszolás.
Azt gondolom, hogy érdemes volt szétvágni ezt a részt (is), mert egyre jobban kezd hasonlítani a Blücherre!
A végén még ki kell vennem a topik címéből a kérdőjelet! Very Happy

Előtte:

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) I-dbXvV7j-XL

Jelenleg:

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) I-bMXTvMd-XL


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by HADvezér 2020-05-01, 08:48

Szépen haladsz vele, Balázs!  Szerintem mindent érdemes rajta elvégezni, ami közelebb visz a kiszemelt hajóhoz - legalább a tudat, hogy "ezt is megcsináltam" és tényleg jó érzés lesz ránézni, amikor elkészül Smile


Szegedi Ferenc "HADvezér"
hadmodels.com
HADvezér
HADvezér
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató

Hozzászólások száma : 5745
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 55
Tartózkodási hely : Budapest

https://www.hadmodels.com/?page_id=3366&lang=hu

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by bbalázs 2020-05-01, 08:58

Köszi!
Az az igazság, hogy a három testvér hajó közül ez a mostohagyerek.
Hiába testvérek, azért elég sok különbség van köztük!
A Hipper volt az első, az osztály névadó.
Ahhoz képest jó pár dolgot módosítottak a Blücheren!
A leglátványosabb az ívesebb hajóorr, és az, hogy ide az orrba is került egy horgony.
Ezen kívül számtalan kisebb módosítás volt a felépítményen is.
A Prinz Eugen volt a harmadik, aminek meg szinte az egész felépítménye más volt az első kettőhöz képest.
Namost 700/720 méretarányban a Trumpeter csak a Hippert és az Eugent adta ki, de azok nem igazán jók az átalakításhoz, meg sajnálnám is szétvágni őket.
Emiatt maradt a Revell készlete, de az - mint ahogy már írtam - az Eugent formázza.
Szóval mindenképpen igyekszek átalakítani amit lehet, meg amit a pár fennmaradt képből látok, és akkor lesz egy egyedi hajóm! Very Happy


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by HADvezér 2020-05-01, 09:00

Lesz bizony! Smile


Szegedi Ferenc "HADvezér"
hadmodels.com
HADvezér
HADvezér
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató

Hozzászólások száma : 5745
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 55
Tartózkodási hely : Budapest

https://www.hadmodels.com/?page_id=3366&lang=hu

Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by Vendég 2020-10-17, 02:26

Milyen a hajóácsok élete? Smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720) Empty Re: Prinz Eugen-nek indult, de hogy mi lesz?! (Revell 1/720)

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.