HADmodels Baráti Kör - Zárt Csoport - Meghívás alapján
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GWH P-61 Black Widow 1:48

+4
coowell
István
notarius
Experte
8 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 Empty Re: GWH P-61 Black Widow 1:48

Témanyitás by rod666 2021-06-09, 20:56

Amikor játékboltban dolgoztam, volt nálunk egy ilyen B-1... Hát, szép nagy. Ennek már külön hangár kellene.
rod666
rod666
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 723
Csatlakozás dátuma : 2016. Jun. 27.
Kor : 45
Tartózkodási hely : Gyömrő

Vissza az elejére Go down

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 Empty Re: GWH P-61 Black Widow 1:48

Témanyitás by HADvezér 2021-07-25, 21:25

Egyre többünk csak a gyűjtésig jut sok mindennel és kevés az építés (én pl. több mindent is gyűjtök - retró kütyük, régi játékok, kazetták, lemezek, meg minden, amiben a tizenéves korom köszön vissza - ami akkor természetese dolog volt - pl egy üveges kóla..., egy nyalóka,  magnó kazetta stb. 

 A szabadidő nagy kincs és nehéz választani, hogy mire fordítsuk. De jól van ez így - makettezünk is, meg főleg gyűjtögetünk Smile

Lehet nyitok egy topikot a nem makett témújú gyűjtögetéseinknek is. Ha van értelme szerintetek jelezzétek.


Szegedi Ferenc "HADvezér"
hadmodels.com
HADvezér
HADvezér
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató

Hozzászólások száma : 5745
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 55
Tartózkodási hely : Budapest

https://www.hadmodels.com/?page_id=3366&lang=hu

Vissza az elejére Go down

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 Empty Re: GWH P-61 Black Widow 1:48

Témanyitás by HADvezér 2021-07-25, 21:31

B-1 es mérete: hát igen, ez csak egy egész polcos projekt lesz a vitrinben ( egy emeletet elfoglal) - vagy egy nagyon egyszerű kiakasztós makett lesz, igaz nagyon drágán. A hangulat viszont megfizethetetlen egy lógós makettnek - nekem nem csak gyerekkoromban volt, hanem már a "profi" makettezős korszakban is ( vagy 20 makett lógott, szinte miden méretben ) és nagyon hangulatos volt! 

Ez a Hercules pl. 48 as... bitang nagy és alatta állva nagyon jó hatást váltott ki. A megnyíló SAS Militáriában volot dísz, majd amikor lejöttem onnan nem hoztam el... 

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 Nzovte10

EZ a Sukhoi meg 1:72 -es és egy F-4 Phantom Tigris matricája is az orrán van , mert nekem akkor így tetszett.

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 Su-27_10


Szegedi Ferenc "HADvezér"
hadmodels.com
HADvezér
HADvezér
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató

Hozzászólások száma : 5745
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 55
Tartózkodási hely : Budapest

https://www.hadmodels.com/?page_id=3366&lang=hu

Vissza az elejére Go down

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 Empty Re: GWH P-61 Black Widow 1:48

Témanyitás by bbalázs 2021-07-26, 09:58

Azt gondolom, mindenki gyűjt valamit!
Az, hogy ez kapcsolatos a makettezéssel, vagy sem, az már más kérdés!
Egy próbát megérne, egy topikot nyitni neki... Smile

Jól néznek ki ezek a fellógatott makettek, de gondolom rettentően porosodhattak!
No és azt ugye tudjuk, hogy a mekettek nem szeretik, roszabb esetben meg is bosszulják a takarítást... Sad


A hozzászólást bbalázs összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-07-26, 21:07-kor.


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

HADvezér likes this post

Vissza az elejére Go down

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 Empty Re: GWH P-61 Black Widow 1:48

Témanyitás by HADvezér 2021-07-26, 18:52

Rendben elindítunk egy "ki mit gyűjt még" topikot Smile

Makettek a mennyezeten, pár gondolat: 
2-3 havonta zuhanyoztattam őket scratch Very Happy Igazából nem a "jajj csak le ne törjön róla valami" volt a lényege, hanem az a hatás, hogy "repülnek".

 Én úgy gondolom, hogy igenis kellenek ezek az érzések és nem csak "a minden a helyén legyen, nehogy por érje - két búra alá rejteni" gondolat lebegjen előttünk, mert ekkor elvész a közelség élménye. Bármelyik szögből, oldalról, alulról megtekinthető, amikor alá állunk és elmegyünk jobbra, vagy balra alatta. Még nagy élmény, amikor csak leülünk, és körbe tekintünk a mennyezeten. Sok-sok repülőgép "repül" és egyik így, másik úgy bedöntve más-más élményt nyújt.
A gép hasát, fegyverzetét így a vitrinben sohasem lehet pl. látni. 

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 I-3FfDs7L-X2

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 I-kK3t3cV-X2




Vitrinmakett: 
A vitrinben meg évekig csak az egyik oldalát nézegetjük -  már amit látunk abból a távolságból -  és csak egy kiállított tárgy lesz, nem az élvezet tárgya. Persze kivehetjük, forgathatjuk, de akkor megint ott van, hogy sérülhet... Ha egy vitrin meg van világítva, akkor lehet nagyon jó hangulat a szobában tőle! 

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 I-ZnMcwCL-X2

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 I-VsxcX94-X2
Amikor költöztünk, minden szinte egy helyen! Na ennek is meg van a kellő hangulata Smile 
Bárcsak így tele lenne minden vitrinem.

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 I-pn53vTq-X2

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 I-WdvsVkK-X2

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 I-RmkGpSx-X2

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 I-MhPNz6F-X2

Mostanában tovább gondoltam a témát és már egy a "hogyan lehetne a portól megvédeni a fellógatott - repülés közben ábrázolt makettjeinket?" kérdés motoszkál bennem.

Utószó:
Lehet félteni a makettjeinket (Ez a természetes - nekem is a nagy részük persze vitrin makettnek készül), de hagyhatjuk élni is pár kiválasztottat. Én még arra is gondoltam, hogy lenne egy vitrines és egy "repülő" (mondjuk behúzott futóval) ugyan abból a típusból és ha lehet, akkor más-más festéssel természetesen.  

Igaz porosodik, meg néha a zuhanyoztatni kell, ahol akár sérülhet is - tudom sokan nem mernénk kipróbálni - pedig tényleg más 'fílingje" lehet így a szobának is!
Csak egy általam kipróbált és megszeretett élmény lehetőségről számoltram be - nem feltétlenül követendő példa, bár kipróbálható.  sunny cheers


Szegedi Ferenc "HADvezér"
hadmodels.com
HADvezér
HADvezér
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató

Hozzászólások száma : 5745
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 55
Tartózkodási hely : Budapest

https://www.hadmodels.com/?page_id=3366&lang=hu

Vissza az elejére Go down

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 Empty Re: GWH P-61 Black Widow 1:48

Témanyitás by bbalázs 2021-07-26, 21:37

Igazából ez megint csak egy másik szépsége a hobbinak, hogy mindenkinek más a fontos, máshogy rakja ki a szobájában.
Tetszik az eszmefuttatásod arról, hogy így is meg lehet élni a közelség élményét!
Az már más kérdés, hogy ehhez az élményhez azért sokszor egy 1/72-es repcsi elég kevés!
Legalábbis vadász vonalon biztosan nem elég... Smile

Ami a "hogyan lehetne a portól megvédeni a fellógatott - repülés közben ábrázolt makettjeinket?" kérdést illeti, szerintem úgy is fontos és mindennapi a probléma, ha  kihagyod a mondatból a "fellógatatott" szót! Very Happy
Vitrinben is porosodnak rendesen! Sad


  BB


Fáj a földnek és fáj a napnak s a mindenségnek fáj dalom, de aki nem volt még magyar, nem tudja, mi a fájdalom!
bbalázs
bbalázs
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 5450
Csatlakozás dátuma : 2014. Nov. 23.
Kor : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

HADvezér likes this post

Vissza az elejére Go down

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 Empty Re: GWH P-61 Black Widow 1:48

Témanyitás by richard.kiss 2021-08-08, 21:56

Feri, nekünk makettezők számára a sok szép makett és díj nem túl speciális látvány.
De nem tudtam nem észrevenni a Sztálin képet és a TDk kazikat  GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 1f600
richard.kiss
richard.kiss
HADmodels Baráti Köre
HADmodels Baráti Köre

Hozzászólások száma : 184
Csatlakozás dátuma : 2019. Apr. 29.
Kor : 49
Tartózkodási hely : Budapest

HADvezér likes this post

Vissza az elejére Go down

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 Empty Re: GWH P-61 Black Widow 1:48

Témanyitás by HADvezér 2021-08-09, 19:43

Hát igen, vannak érdekességek itt-ott Smile és ettől jó egy vitrin - a hangulati tényezők - nálam legalább is ezek kis apróságok hozzák meg a kellő hangulatot Smile
A Sztálin kép két darab gyufásdoboz és egyenesen a nagy Szovjetunióból érkezett - egy barátomtól kaptam. 
A kazetták a retró gyűjtemény része - hangulati tényezők mind.


Szegedi Ferenc "HADvezér"
hadmodels.com
HADvezér
HADvezér
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató
HADmodels Baráti Köre - HADvezér-igazgató

Hozzászólások száma : 5745
Csatlakozás dátuma : 2014. Jun. 09.
Kor : 55
Tartózkodási hely : Budapest

https://www.hadmodels.com/?page_id=3366&lang=hu

Vissza az elejére Go down

GWH P-61 Black Widow 1:48 - Page 2 Empty Re: GWH P-61 Black Widow 1:48

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.